Huawei MateBook X Pro Özellikleri ve Fiyatı

Ana Sayfa Haber Teknoloji Huawei MateBook X Pro Özellikleri ve Fiyatı
  MateBook X Pro : Huawei Gerçekten İyi Bir Bilgisayar Tasarlıyor!

“Web kamerasının nerede olduğunu tahmin edin?” Diyen Huawei yetkilisinin sorusuna verilen cevap gerçekten bilgisayarın tasarım harikası olduğunu gösteriyor.

Web kamerasının klavyede bir tuş içerisine gizlenmiş olması, hem tasarım açısından Huawei’nin işini kolaylaştırmış, hem de gizlilik konusunda hassas olan kullanıcıların içini rahatlatacak bir tasarımı kullanıcılara sunmuş. “ Klavye tuşuna basın ve kamera lensi açığa çıksın.”

MateBook X Pro’nun etkileyici tasarım dokunuşları, Huawei’nin bilgisayarlarının Dell ve HP’lerin yanında düşünülmesi gereken güçlü bir ürün oluşturuyor. Üstelik bu Huawei’nin tasarladığı sadece ikinci dizüstü bilgisayar.

Teknik özelliklere bakarsak;

13,9 inç dokunmatik ekran

Yüzde 91 ekran-çerçeve oranı

3000 x 2000 çözünürlük

450 nits parlaklık

8/16 GB RAM

256/512 GB PCIe SSD

57.4 Wh pil

  1. Gen dört çekirdekli Intel i7 ve i5 (8550U / 8250U)

Nvidia MX150 GPU

14,6 mm kalınlık

1,33 kg Ağırlık

Güç düğmesine entegre edilmiş parmak izi okuyucu

Dolby Atmos kabiliyetine sahip dört hoparlörler

14,6 mm kalınlık

12-14 saat arası pil ömrü

Huawei, MateBook X’in harici bir ekran kartına sahip en ince dizüstü bilgisayarı olduğunu söylüyor. MX150 yerel çözünürlükte ve maksimum ayarlarda oyun oynamayacak olsa da, gündelik olarak bir çok işi rahatlıkla halledebilecek kapasitede.

Pil konusunda, rakipleri Surface Ve XPS gibi cihazlardan üstün olan cihaz 14 saat kullanım ömrü sunmakta. Ayrıca Huawei’nin böyle ince bir kasaya kapasitesi yüksek bir pil sığdırmış olması da ayrı bir güzellik.

Ekran-kasa oranı %91 olan cihaz, görünüş itibariyle son derece dikkat çekici ve bu noktada da rakiplerinin bir hayli ötesine geçmiş durumda. Mesela rakibi Dell XPS modelinde ekran-kasa oranı %80 olarak tasarlanmış.

Touchpad alanının bir hayli büyük olması ve klavyenin tasarımı gündelik işlerde kolaylık sağlayacak şekilde dizayn edilmiş.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir