Huawei P10 Akıllı Telefon ile Şirketin Başı Dertte !

Ana Sayfa Haber Huawei P10 Akıllı Telefon ile Şirketin Başı Dertte !
  Çinli akıllı telefon firması Huawei Teknoloji, amiral gemisi olan P10 akıllı telefonda daha az güçlü bir fiş kullandığını açıkladı ve olanlar oldu.

Huawei P10 telefonunda parçaları zor tedarik ettiği için daha az gelişmiş ama güçlü çipler kullandığını söylesede, kullanıcılar ile başı dertte.

Şiketin mobil şefi Richard Yu, 20 Nisan’da yaptığı açıklamada “ tedarik zincirindeki ciddi sıkıntılara bağlı olarak , Huawei P10 ‘ da daha az verimli eMMc flash bellek kartları ve yüksek performanslı Universal Flash Storage (UFS) kartlarının kullanıldığını söylemişti.

Huawei-P10-Akıllı-Telefon-ile-Şirketin-Başı-Dertte-!-webhakim-p-1674

Şirket mobil şefi Yu, kullanıcıya göre ürün tasarımı ayarlarnırsa, ürünlerin hem tasarım açısından hemde teknik açıdan bozulabileceğini söyledi.

Ancak kullanıcılar, hız test sonuçlarının performansları farklı kılan sayaçları test etmek için çok uğraştı.

Huawei, aynı zamanda diğer high-end Mate 9 modelinde bellek yongası spesifikasyonu üzerinde pazarlama başarısızlığına uğradı.

Şirket daha önce, Kasım ayında yaptığı açıklamada, kullanılan çipin eMMc flaşından yüzde 100 daha hızlı olduğunu söylemişti.

Fakat geçen hafta, UFS açıklamalarını resmi web sitesinden kaldırdı. Huawei uygulama mağazasında, P10′ un piyasaya sürülmesinden sonra kullanıcıların cihazın performansını ortaya çıkarmak için kullandığı Androbench adlı programı kaldırdı.

Huawei-P10-Akıllı-Telefon-ile-Şirketin-Başı-Dertte-!-webhakim-p-1677

Huawei, bu yaptıklarından ötürü kullanıcısı ile başı bir türlü dertten kurtulamıyor. 

Ancak şirket yöneticisi Yu, Huawei’nin “müşteri dinleme ekibi” kurduğunu söyledi ve artık müşteri taleblerine ve destek sistemine daha hızlı dönüş yapacaklarını belirtti.

Kaynak : http://www.gadgetsnow.com/tech-news/huawei-under-fire-after-admitting-to-using-less-powerful-chips-in-flagship-p10-smartphone/articleshow/58420705.cms

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir