İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Covid-19 tedbirleri hakkında, ”Cumartesi ve pazar günü ekiplerimiz düğün ve nişanları denetleyecek” dedi. Bakan Soylu, “Sokağa çıkma yasağı ilan edileceğine yönelik iddialar gerçeği yansıtmıyor” şeklinde açıklama yaptı.

İçişleri Bakanı Açıkladı! Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

sokaga cikma yasagi olacak mi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye genelinde yapılan Covid-19 denetimleri ve tedbirleri hakkında konuştu. Soylu, “Dünyada ikinci dalganın geldiği noktasında bir değerlendirme var. Aynı durumla biz de karşılaşmayalım. Kendi kontrolümüzü kendimiz yapalım” dedi.

Kontrol yapılacağı haberinin önceden bildirilmesine yönelik eleştirileri yanıtlayan İçişleri Bakan Süleyman Soylu, “Terör operasyonu yapmıyoruz. Hep beraber bilinçli olmayı ortaya koymaya çalışıyoruz. Vatandaşa tuzak kurup ceza verme anlayışı içinde değiliz” şeklinde açıklamalarda bulundu. Süleyman Soylu, cumartesi ve pazar günleri düğün ve nişan organizasyonlarına yönelik denetimler yapılacağını da söyledi. Bakan Soylu, “Sokağa çıkma yasağı ilan edileceğine yönelik iddialar gerçeği yansıtmıyor” dedi.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!