Dünya genelinde ve ülkemizde bilindiği üzere koronavirüs vakaları tekrar artışa geçti. Sonbaharında gelmesi ile birlikte virüs etkisi arttırmaya devam ediyor. Bu sebeple kısıtlamalar yavaş yavaş geliyor. Tabi en çok merak edilen konuların başında ise sokağa çıkma yasağı olacak mı? sorusu geliyor.

Bilindiği üzere bundan 5-6 ay kadar önce sokağa çıkma yasakları gelmiş, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlara sokağa çıkma yasakları gelmişti.

İşte bu noktada İçişleri Bakanı Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, sokağa çıkma yasağı ile ilgili ”Vatandaşlarımızdan daha yüce bir hassasiyet bekliyoruz. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu bir değerlendirme yaparak, tavsiyede bulunuyor. İçişleri Bakanlığı bu tavsiyeler sonucunda karar alıyor. Bu canlı bir süreç. Zaman zaman belli tedbirler alınıyor ama sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili şu an alınan bir karar ve değerlendirme yok. Şu aşamada böyle bir durum söz konusu değil” açıklamalarında bulundu.

Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

Sokaga Cikma Yasagi Olacak Mi

Basın mensuplarından gelen soruları da yanıtlayan Bakan yardımcısı Çataklı, gündemde sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili bir karar olmadığını belirtti.

Asker uğurlaması, düğün dernek organizasyonları gibi etkinliklerde vatandaşın daha tedbirli davranması gerektiğini vurgulayan Çataklı, “Vatandaşlarımızdan daha yüce bir hassasiyet bekliyoruz. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu bir değerlendirme yaparak, tavsiyede bulunuyor. İçişleri Bakanlığı bu tavsiyeler sonucunda karar alıyor. Bu canlı bir süreç. Zaman zaman belli tedbirler alınıyor ama sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili şu an alınan bir karar ve değerlendirme yok. Şu aşamada böyle bir durum söz konusu değil” şeklinde açıklamalarda bulundu.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!