İlk Hikâye Tabanlı Türk Oyunu: Soldiers Of The Universe Steam’de Yayında!

Ana Sayfa Haber İlk Hikâye Tabanlı Türk Oyunu: Soldiers Of The Universe Steam’de Yayında!
Ebru Taş   

Okuma süresi : dakika


İlk Hikâye Tabanlı Türk Oyunu: Soldiers Of The Universe Steam’de Yayında!

Soldiers Of The Universe oyun severler için ilk hikâye tabanlı Türk oyunu niteliği taşımaktadır. Şubat 2017’de başlanılan çalışmalar ile oyunun tamamlanması Temmuz 2017’de sona erdi. Oyunun hikâyesi bir grup Türk Askerinin Orta Doğu’daki terörist organizasyonlara karşı verdiği amansız mücadeleyi anlatmaktadır.

Soldiers Of The Universe (SoTU) erken erişim olarak Steam’de yayınlandı. Oyuncularla birlikte geliştirilme süreci tamamlanmak isteniyor. 2017’nin sonuna kadar erken erişim olarak süreceği belirtiliyor.

Soldiers Of The Universe Hikayesi:

Türkiye Cumhuriyeti’nin özellikle gizli askeri konularda görev yapan Akıncı Beyleri bulunmaktadır. Kahramanımız Hakan, Akıncı Beyleri’nden biri olan babası Selim Kahraman’ın yerine “Toyga“lık görevini temsilen Beyler’e katılır. Babasının intikamını almak ve devletinin düşmanlarına karşı savaşmak üzere askeri operasyonları yönetecektir. Yıllarca askeri ve çeşitli bilim dallarında eğitim alan Hakan, babasının şehit edilmesi ile yanındaki üç kahramanla birlikte teröristlere karşı amansız bir mücadeleye girecektir. Barbaros ve diğer Akıncı Beyleri ile tanışmasının ardından hayatı oldukça değişecek olan Hakan, gerçek vatanseverliğin ne demek olduğuna ve devletin istikbali için mücadele etmenin anlamına şahit olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Askeriyesi ve Akıncı Beyleri tarafından gelen istihbaratlar ile kahramanlarımız Güneydoğu Anadolu, Kuzey Suriye ve İstanbul’da çeşitli terör örgütlerine karşı operasyonlar yapacaktır.

Operasyon Bölgeleri

• Cizre / Şırnak / Türkiye
• Nusaybin / Mardin / Türkiye
• Cerablus / Halep / Suriye
• El-bab / Halep / Suriye
• Sultanahmet / İstanbul / Türkiye

Hikâye Kaynağı: http://store.steampowered.com/app/640050/Soldiers_of_the_Universe/

14-17 Eylül tarihleri arasında TÜYAP Fuar Merkezi’nde yapılacak olan GameX Oyun Fuar’ında test etmek üzere gidebilirsiniz. Öneri ve isteklerinizi geribildirim vererek oyun hakkında geliştirilmeye katkı sağlayabilirsiniz. Şuan Steam’de %25 indirim ile 15 TL’ye satın alabilirsiniz. http://store.steampowered.com/app/640050/Soldiers_of_the_Universe/

Oyunun tanıtım videosunu şuradan izleyebilirsiniz:

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir