İlk Kez Uçak Seyahati Yapacakların Dikkatine, Mutlaka Bilmeniz Gerekenler !

Ana Sayfa Haber İlk Kez Uçak Seyahati Yapacakların Dikkatine, Mutlaka Bilmeniz Gerekenler !
  Uçak, ulaşımın en modern ve en hılzı biçimlerinden biridir, ancak en konforlu seyahat biçimide uçak değildir, hatta bazen yapılan şikayetlere şaşmamak gerekiyor.

Sizler için, özellikle ilk kez uçağa binecek olanlar için, en çok yapılan şikayetlerin perde arkasını ve tüm detaylarını anlatıyoruz.

1. Pencere yanı koltukları daha soğuktur.

 

İlk-Kez-Uçak-Seyahati-Yapacakların-Dikkatine,-Mutlaka-Bilmeniz-Gerekenler-webhakim-p-1669

 

Dışarıdaki sıcaklık -60 ° C ila -65 ° C arasında değişebiliyor ve bu da uçağın gövdesinin sıcaklığını düşürür. Pencere yanları tahmin ettiğinizden çok daha soğuk olabiliyor, bu yüzden pencere yanı koltuk seçimi yapacaksanız veya dışarıyı izleme keyfini çıkartmak istiyorsanız biraz daha sıcak giyinmeyi unutmayın.

2. Kahve veya çay içmekten kaçının

İlk-Kez-Uçak-Seyahati-Yapacakların-Dikkatine,-Mutlaka-Bilmeniz-Gerekenler-webhakim-p-1667

 

Uçakta sıcak içecek kullanmak yerine şişelenmiş bir su veya meyve suyu istemek daha mantıklı ve sağlıklı. Bunun nedeni, uçakta kullanılan öğelerin ve suyun, paketlenmiş olduklarından, dış bakterilere karşı, açık olan çay veya kahvelerin aksine, daha korunaklıdır ve hasta olma riski çok daha azdır.

3. Katlanır tablolar ve koltuk cepleri kirli şeylerdir!

İlk-Kez-Uçak-Seyahati-Yapacakların-Dikkatine,-Mutlaka-Bilmeniz-Gerekenler-webhakim-p-1668

 

Uçuş esnasındaki kir ve çöp genellikle bu noktalarda birikiyor ve inanılmaz derecede bakteri içeriyor. Hava mürettebatı, çoğu zaman yolcuların yaptıklarını gözden kaçırıyorlar. Yolcular, bebek bezlerini değiştirmek için çoğu zaman bu masayı kullandıklarını kabul ediyorlar ve uçaktaki çöp, kabuk, içeçekler vs hepsi burayla çokça haşır neşir olur. Önerimiz, her zaman yanınızda bir ıslak mendil bulundurmak ve gerekmedikçe bu tarz yerleri kullanmamanızdır.

4. Uçuş için ideal zaman sabahtır.

Eğer durumunuz müsait ise, kesinlikle uçak seyahati için sabah saatlerini tercih edin. Bu sayede uçuşunuzun geçikme şansı daha düşük olacaktır, uzmanlar günün erken saatlerinde türbülans sıkıntısının daha az yaşandığınıda vurgulamaktadır.

5. Son koltuklarda daha iyi hizmet verilmesi

Arka koltuklara daha yakın oturursanız, kabin ekibinden kolayca ve daha özenli bir hizmet alabilirsiniz. Bunun nedeni, arkadaki oturanların ilave yiyecek ve diğer şeyleri alması daha kolaydır.

6. Boyun minderi ve yastıkları hafif sönük tercih edin

Yastık ve boyun minderleri, eğer tam anlamıyla içi hava doldurulmuşsa, uçaktaki basınç değeri değiştiğinde patlayabilir, bu nedenle rahatlığınızdan biraz ödün verip, hafif havası alınmış olanları tercih etmenizde yarar var.

7. Yemek Seçimini tam tersi yapın

Bu konu aslında biraz zorlanacağınız bir konu, belkide sevdiğiniz bir yemek standart olarak verilebilir, ancak siz daha hijyenik ve daha sağlıklı olanını tercih etmelisiniz. Eğer yiyebileceğiniz bir menü varsa, önerimiz standart menü aksine, diğer seçimi yapmanızdır.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir