Erkam Yazılım, dünyanın ilk Kürtçe oyun projesi Bejan için Diyarbakır’da galasını yaptı. Bu arada 4 aşamadan oluşan projenin mobil oyun ayağı, 2 ile 5 yaş arası çocuklara günlük hayatta karşılaşabilecekleri nesnelerle eğlenceli bir dil gelişimi sunuyor.

Diğer yandan ise Merkezi Batman’da bulunan Erkam Yazılım, dünyanın ilk Kürtçe çocuk oyunu Bejan için Diyarbakır’da gala gerçekleştirdi. ‘Bejan Çizgi Film’, ‘Bejan Oyun’, ‘Bejan Eğitim Seti’ ve ‘Bejan Oyuncak’ olarak 4 aşamadan oluşan projenin galasında konuşan Erkan Yazılım Genel Müdürü Behmen Doğu, mobil marketlerden indirilebildiğini belirtti.

ilk kürtçe oyun bejan indir

Covid-19 salgınından dolayı sadece basın mensupları ve şirket çalışanlarının katıldığı gala, projenin ana karakteri olan Bejan’ın Kürtçe ve Türkçe maske takarak hijyen ve sosyal mesafe uyarılarında bulunduğu bir animasyon gösterimiyle başladı.

Sanayi Bakanlığı’ndan onay aldı:

Dört ana kategoride alanda piyasaya sürülen Bejan projesinin tanıtımını yapan Behmen Doğu, çocuk oyununun Diyarbakır Teknokent’te animasyon ve Kürtçe dublaj yapan 21 kişilik ekiple yoğun bir emek sürecinin ardından ortaya çıktığını belirtti.

Projenin ilkinde ‘Bejan Oyun’ olduğunu ve Sanayi Bakanlığı tarafından da onaylandığını belirten Doğu, oyunun 2 ile 5 yaş arası çocuklara yönelik olduğunu belirtti.

Oyunda üç farklı dil desteği bulunuyor:

Behmen Doğu’nun kızının ismini verdiğini söylediği Bejan oyunu, Kürtçeye ek olarak Türkçe ve İngilizce de olmak üzere toplam 3 farklı dili destekliyor. Son olarak ise oyunda, günlük hayatta karşılaşabilecek nesneler Kürtçe, Türkçe ve İngilizce olmak üzere üç dilde tanıtılarak çocukların dil gelişim sürecine eğlenceli bir şekilde katkıda bulunması hedefleniyor.

Bejan Game 4 iOS İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER