İngiliz Hükümeti Twitter’a Erişimi Kısıtladı !

Ana Sayfa Haber İngiliz Hükümeti Twitter’a Erişimi Kısıtladı !
Yunus Emre İyitütüncü   LONDRA Hükümeti’nin yaptığı açıklamada, ” İngiliz polis ve istihbarat teşkilatları teröristleri tespit etmek için verilere erişilmesini engelleme kararı aldı.Ancak buda eleştirilere neden oldu. “

Bilgilerin gözetim için kullanılmadığından emin olmak için, mikro bloglama sitesi engellendi. Polis ve M15 tarafından potansiyel tehditleri tanımlamak için kullanılacak.

İngiliz Başbakanı Theresa May’ın sözcüsü, The Telegraph, “Bu karara itiraz ediyoruz, bu verilere ulaşma konusunda Twitter ile görüşüyoruz” dedi.

İngiliz-Hükümeti-Twitter'a-Erişimi-Kısıtladı-webhakim-p-1667

Sözcü ayrıca, diğer sosyal medya şirketlerini hükümetin terörle mücadelede yanlarında yer alma çağrısında bulundu.

Raporlara göre, hükümet muhtemel terör saldırılarıyla ilgili terimleri izleyen hizmet için bir şirkete para vermişti. Bunun öncesinde Twitter tarafından engellendi. Bu arada da API’ye erişimi kesildi.

Sosyal medya verilerini kullanarak erişimi engellemesi Twitter tarafından pek hoş karşılanmadı.

Aralık 2016’da, ABD kolluk kuvvetlerinin Dataminr ile anlaşma yoluyla verilere erişmesini engelledi. Twitter hakkındaki bu karar, Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği taraftarlarını ayağa kaldırmıştı.

Twitter, blog yazısında “Ortak API’leri ve Gnip verileri  kullananlar kolluk kuvvetlerine karşı olarak Twitter verilerini kullanmalarına izin vermelerini yasaklar “, sözlerine yer verdi. Problemi ortadan kaldırmak için şu anda İngiliz hükümeti ve Twitter arasında şiddetli tartışmalar sürüyor.

Kaynak:http://www.gadgetsnow.com/tech-news/british-government-fumes-as-twitter-restricts-access-to-data/articleshow/58398894.cms

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir