İngiltere'de korona virüsten bir gün içinde ölenlerin sayısı 708 oldu. İngiltere'de korona virüsten toplam ölen sayısı ise 4313 oldu. Yeni enfekte olanların sayısı ise 3735 artarak toplamda 41.903 oldu.

İngiltere’de Sayı Gittikçe Artıyor!

ingilterede korona virüsten ölenlerin sayisi

İngiltere’de korona virüsten ölen sayısı 708 kişi  daha artarak 4.313’e ulaştı. Yeni enfeksiyonların sayısı da 3.735 artarak 41.903’e yükseldi. Hükümet Whitehall’ın corona virüs savaş planına girmek için muhalefet partilerine başvurdu, öğleden sonra Downing Street basın brifinginde korona virüs ile bilgileri doğrulayacak.

Bakanlar Halka Evde Kalması İçin Adeta Yalvarıyorlar!

Profesör Neil Ferguson bu sabah kamuoyunu bilgilendirdiğinde, insanlar sosyal izolasyon uyarılarına uyduğu takdirde Mayıs sonuna kadar rahatlayacaklarını bildirdi. Bir kısım sosyal izolasyona uyduğu takdirde yaklaşık olarak yüzde 85 oranında düşmesine rağmen, bugünkü durumda ise bisikletçilerin sıcak havalarda parklara akın ettiğini gösterdi. Bakanlar halka evde kalmak ve ”disiplini kaybetmemek” için adeta yalvarıyorlar.

Hükümetin pandemik modelleri olan Profesör Graham Medley, sağlık acil durumunun tek geçerli yolunun insanların enfekte olmasına izin vermemek ve böylece artık savunmasız kalmamak olduğunu söyledi. Yetkili, mevcut kısıtlamaların ülkeyi pandemiden uzaklaştırmayacağını sadece kısa süreli yayılmayı önleyeceğini bildirdi

Trend içerikler

Kaynak : https://www.dailymail.co.uk/news/article-8187401/Britain-suffers-worst-day-coronavirus-crisis-708-die-one-day-taking-total-4-313.html?ito=push-notification&ci=12242&si=852555
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!