Instagram, günümüzde milyonlarca kullanıcının buluşma noktası haline gelmiş ve kişisel veya iş amaçlı birçok fırsat sunan popüler bir sosyal medya platformudur. Bu makalede, Instagram’a nasıl kaydolacağınızı adım adım anlatacağız.

Cep telefonu ya da tablet üzerinden Instagram hesabı açmak için ilk olarak, telefonunuza indirdiğiniz Instagram uygulamasını açın. Karşınıza çıkan ekranda yer alan “Hesabın yokmu?” butonuna tıklayın. Ardından gelen ekranda ise “E-posta adresi veya telefon numarasıyla kaydol” butonuna tıklayın.

Instagram hesap açma iki yolla oluşturulabilir. İlki telefon numaranızı kullanmak, ikincisi ise bir e-posta adresinizi kullanarak oluşturabilirsiniz.

iOS (iPhone) için instagram indir

Android için instagram indir

Windows Phone için instagram indir

İnstagram hesap açma linki: Siteye gitmek için tıklayın.

Eğer kayıt olma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız https://www.youtube.com/channel/UCkRtGLJcsP9O7jf2ty8EC8w Youtube kanalına giderek instagram kaydolma konusunda yardım alabilirsiniz.

 

Sosyal medya araçlarının arasında en çok kullanılan mobil uygulama olan instagram, fotoğraf paylaşımı olarak yola çıkmış fakat gün geçtikçe artan popülerliği sayesinde sürekli güncellemeler de yaparak ve farklı özellikler getirerek kullanıcılarına kendini benimsetmeyi başarmıştır.

Peki instagram kaydol işlemini kolay bir şekilde nasıl yapabilirsiniz, bu makalemizde detaylıca anlattık.

Instagram Hesap Açma

Instagram hesabınızı açmak için iki yöntem vardır. İlk yöntem telefonunuza Instagram uygulamasını indirmek ve oradan kayıt olmaktır. Diğer yöntem ise bilgisayarınızdan direkt olarak instagram’ın resmi websitesine gidip kayıt olmaktır.

1- Telefon Numarası ile instagram hesap açma

 1. İlk olarak instagram yeni hesap almak için yukarıda belirttiğimiz mağazalardan indirmeniz gerekir. Instagram, iOS, Android ve Windows Phone için kullanılabilir. İndirme işlemini tamamladıktan sonra  Instagram uygulamasını tıklayın, ardından Kayıt veya Giriş seçenekleri yer alacaktır. instagram kaydol
 2. Telefon numaranız ile kayıt üzerine tıklayın. Ülkenizi bulun ve İleri’yi tıklayın.
 3. Mesajla altı basamaklı bir kod alacaksınız. Kodu gereken alana yazın ve İleri’yi tıklayın. Kodu alamadıysanız, Kodu tekrar gönder  tuşuna basın. Instagram bir kez daha size bir onay kodu gönderir.
 4. Instagramınız için Kullanıcı Adı yazın sonra İleri düğmesine tıklayın.
 5. Instagram’ın şifresini belirleyin. Karmaşık şifre kullanmaya çalışın. 8 karakterden, büyük harf, küçük harf ve semboller şifrenizde olmalıdır.
 6. Ardından profil fotoğrafınızı seçin. Üç seçeneğiniz var. İlki Facebook’tan. Facebook’da paylaştığınız fotoğraflar, doğrudan bu fotoğraflardan Instagram’a aktarılabilir. Telefon kameranızdan doğrudan çektiğiniz fotoğrafı çekin veya kitaplıktan seçim yapın, galerinizden ekleyin. Profil fotoğrafı seçmek istemiyorsanız, Atla düğmesini ve sağ üst köşedeki ögeyi tıklamanız yeterlidir.
 7. Şimdi atla butonuna basarak bu adımı bırakın. Instagram’a gönderdiğiniz şeyleri facebook’a bağlarsanız direkt olarak facebook sayfanızda da yayınlanacaktır. Facebook’unuza bağlanacaktır ancak izniniz olmadan bir şey göndermeyeceklerdir.

2- E-posta Adresi Kullanılarak instagram’ kaydolma

instagram kaydol

Biraz önce belirttiğimiz gibi, Instagram hesabınızı  iki yolla, telefon numarası ve e-posta adresiniz aracılığıyla oluşturabilirsiniz. Bu sefer ikinci yol olan bir e-posta adresi ile kaydolun. Şimdi * *

 • Instagram uygulamasına bastıktan sonra Kaydol’a tıklayın.
 • E-posta adresinizi yazın. İlk yoldan ziyade çok kolay ve basit bir yoldur. E-postanızı yazıp sonra İleri butonuna basacaksınız. Ardından daha önce belirttiğimiz adımları takip edin.

Instagram’da ikinci bir hesap oluşturmak isterseniz, bunu yapabilir ve birden fazla hesabınızı sorunsuz bir şekilde geçirebilirsiniz. Neyse ki, ikinci bir Instagram hesabı oluşturmak doğru talimatlarla yapmak oldukça kolaydır.

Instagramlarınızı daha kolay yönetmek için bir hesap ekleyebilirsiniz veya yine de orijinal dosyanıza giriş yaparken başka bir Instagram hesabı için kaydolabilirsiniz, ancak her hesap için farklı bir e-posta kullanmanız gerekecektir.

Birden fazla Instagram hesabınız arasında geçiş yapabilme özelliğiyle, bunları her biri birbirinden ayrı ancak eşit derecede erişilebilir tutabilirsiniz.

İkinci bir Instagram hesabı nasıl oluşturacağınızı, birden fazla Instagram hesaplarını nasıl yöneteceğinizi ve bir Instagram hesabını kalıcı olarak nasıl sileceğinizi bu makalemizde anlatacağız.

İkinci bir Instagram hesabı oluşturmak için iki yol vardır: Mevcut hesabınıza giriş yaparken yeni bir Instagram hesabı oluşturabilirsiniz. Zaten birden çok Instagram hesabı oluşturduysanız, bunları bağlayabilirsiniz. Her iki seçeneği de aşağıda detaylı olarak inceleyeceğiz.

İki kişinin aynı anda oluşturup yönetebileceğiniz Instagram hesaplarının sınırı olmadığını unutmayın. Instagram, en fazla beş hesap yönetmenizi sağlar. Ancak her biri için ayrı e-postalar gerekir.

Kurucusu ve sahibi kim?

Instagram, Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından oluşturuldu ve Ekim 2010’da ücretsiz bir mobil uygulama olarak başlatıldı. Hizmet, Nisan 2012 itibariyle 100 milyondan fazla aktif internet kullanıcısı ve Aralık 2014 itibariyle 300 milyondan fazla kullanıcı ile hızla popülerlik kazandı.

Instagram, Apple App Store, Google Play ve Windows Phone Store aracılığıyla dağıtıldı. Uygulamaya destek, iPhone, iPad, iPod Touch ve Android  handsets için kullanılabilirken, Blackberry 10 ve Nokia-Symbian Cihazları için de üçüncü şahıs instagram hesabı nasıl açılır uygulamaları mevcuttur.

İkinci bir Instagram Hesabı Nasıl Oluşturulur ?

İkinci bir Instagram’ınız yoksa bu talimatları uygulayın. Yeni bir Instagram hesabı oluşturacağız ve bu şekilde otomatik olarak birincil Instagram hesabınıza bağlanacaktır.

Zaten birden fazla Instagram hesabınız varsa ve hesabı eklemek istiyorsanız, Instagram’a Hesap Ekleme konusundaki bir sonraki bölüme atlayın. Birden çok Instagram hesabınıza otomatik olarak erişmenizi sağlayacak ikinci bir Instagram hesabı oluşturmak için:

 • Instagram uygulamasını açın ve profilinizi görüntüleyin.
 • Instagram’da Ayarlar’ı açmak için sağ üst köşedeki dişli simgesine tıklayın.
 • Alt kısma inin. Hesap Ekle’ye dokunun.
 • Sayfanın alt kısmında Kaydol’a dokunun.
 • Kaydolmak için Facebook’u kullanma seçeneğini görürsünüz veya Kaydolun Telefon veya E-posta’yı seçebilirsiniz. Ancak, birincil hesabınız için zaten Facebook kullanıyorsanız, telefonunuza veya e-postanıza kaydolmanız gerekecektir.
 • Telefonunuzu veya E-postanızı girin. Aynı e-postayı ikinci Instagram hesabınız için kullanamazsınız. Bu nedenle telefon numaranızı kullanmak daha kolay olacaktır.
 • Bir e-posta kullanırsanız, daha sonra e-postayı açıp E-posta adresinizi onayla seçeneğini belirleyerek Instagram hesabınızı onaylamanız gerekir.
 • Bir telefon numarası kullanırsanız, Telefonunuza hemen gönderilecek olan doğrulama numarasını girmeniz istenir. Doğrulama kodunu girdikten sonra İleri’ye dokunun.
 • Burada bir profil fotoğrafı seçip, adınızı yazıp ve bir şifre oluşturabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra İleri’ye dokunun.
 • Şimdi kullanıcı adınızı yaratmamız gerekiyor. Bu, Instagram tanıtıcınız olacaktır (@ [kullanıcı adı]). Bunu daha sonra her zaman değiştirebilirsiniz.
 • Kullanıcı adınız benzersiz olmalıdır. Benzersiz değilse, gri bir X olacaktır. Benzer ise, yeşil bir onay işareti olacaktır. Bu kısımda instagram aç için, son adımda sağladığınız adı temel alan bir kullanıcı adı önerecektir. Instagram’ın başka bir rastgele kullanıcı adı oluşturması için onay işaretinin yanındaki dairesel oku veya X’e dokunabilirsiniz. Bir Instagram kullanıcı adını seçtikten ve beğendiğinizden emin olunca İleri’ye dokunun.
 • Ardından Facebook’a Bağlanmayı isteyip istemediğinizi soracaktır. Diğer Instagram hesabınız zaten Facebook’a bağlıysa (veya yeni hesabınızı Facebook’a bağlamak istemiyorsanız) Atla’ya dokunun. Instagram daha sonra, rehberinizdeki kişilerin, takip etmek isteyebileceğiniz bir Instagram’ı olup olmadığını görmek için kişilerinizi aramak isteyecektir. Kişileri Ara ya da Atla’ya dokunun.
 • Ardından Kişileri Keşfedin sayfası. İstediğiniz herkesi takip edin ve Bitti’ye dokunun.

Bu kadar! Instagram sizi yeni ana sayfanıza yönlendirecek ve diğer Instagram hesabınız otomatik olarak bu yeni sitenize bağlanacaktır.

Instagram’da Hesap Ekleme

Zaten birincil hesabınızdan ayrı bir ikinci Instagram oluşturdunuz mu? Sıfırdan başlamak zorunda değilsiniz: Birden çok Instagram hesabı arasında kolayca geçiş yapabilmeniz ve yönetebilmeniz için Instagram hesabınızı başka bir yere nasıl ekleyeceğinizi de ele alacağız. Instagram’da bir hesap eklemek için:

 • Instagram uygulamasını açın ve profilinizi görüntüleyin.
 • Instagram’da Ayarlar’ı açmak için sağ üst köşedeki dişli simgesine hafifçe vurun.
 • Altına inin. Hesap Ekle’ye dokunun.
 • Diğer hesabınızda oturum açın. Giriş’e dokunun.
 • Diğer hesabınız Facebook’a bağlıysa, oturum açmak için Facebook’u kullanın.

Bu kadar; Artık iki hesabınız birbirine bağlı. Yazımızın bir sonraki bölümünde, hesaplarınız arasında nasıl geçiş yapılacağını anlatacağız.

Birden çok Instagram hesabınız varsa, ancak başka bir hesap eklemeniz gerekiyorsa, kullanıcı adınıza hafifçe vurup açılan listeden + Hesap Ekle’yi seçerek, profilinizden o adımı atlayabilirsiniz.

Birden Çok Instagram Hesabınız Arasında Geçiş Yapma

Kullandığınız instagram hesabınızda birden fazla hesap varsa bunlar arasında nasıl geçiş yapılır bunu anlattık aşağıdaki kısımdan bakabilirsiniz.

 1. Instagram profil sayfanızdan en üstteki kullanıcı adınıza dokunun.
 2. Bu, tüm Instagram hesaplarınızın açılır listelerini sunacaktır.
 3. Ardından Geçmek istediğiniz hesaba dokunun.

Yönettiğiniz Birden Fazla Bir Instagram Hesabı Nasıl Kaldırılır?

Size ait olan instagram uygulamasında birden fazla hesap varsa bu hesaplar nasıl kaldırılır aşağıdaki kısımda bunu anlattık, hemen alt kısımda bakabilirsiniz.

 1. Profilinizi ziyaret edin ve kaldırmak istediğiniz hesaba geçin.
 2. Dişli çark simgesini seçin.
 3. Aşağı kaydırın ve [Kullanıcı Adı] ‘ndan Oturumu Kapat ögesine dokunun.

Instagramda açmış olduğunuz hesabınızı silmek isterseniz bu adımları takip edebilirsiniz. Bunu yaparsanız, o hesapla ilişkili her şeyin silineceğini unutmayın. Bununla birlikte, ona bağlı diğer hesaplar dokunulmadan kalacaktır.

Telefonunuzda ikinci bir (veya üçüncü) Instagram hesabı ekleyebilmeniz veya oluşturabilmenizin yanı sıra, Instagram hesabınızı tamamen silmek için bilgisayarınızı kullanmanız veya bir mobil tarayıcı kullanmanız gerekiyor. Instagram hesabını silmek için:

Ya telefonunuzdan bir mobil tarayıcı açın veya bilgisayarınızda bir tarayıcı açın. Bunu Instagram iPhone veya iPad uygulamasında yapamazsınız.

 1. Instagram.com’a gidin. Silmek istediğiniz hesaba giriş yapın.
 2. Şimdi Instagram’ın Özel Hesabınızı Sil sayfanıza gitmek için bu bağlantıyı kullanın.
 3. Hesabınızı neden sildiniz? Açılır kutudan  seçin.
 4. Neyi seçtiğinize bağlı olarak Instagram, fikrinizi değiştireceğiniz umutlarıyla size yardımcı olacak bazı ipuçları veya makaleler sunmaya çalışacaktır.
 5. Şifrenizi yazdığınız yere girin Devam etmek için lütfen şifrenizi tekrar giriniz.
 6. Hesabımı kalıcı olarak sil düğmesine dokunun.
 7. Bir pop up onaylamanızı isteyecektir. Eminseniz Tamam’a dokunun.
 8. Bir onay sayfası hesabınızı sildiğinizi onaylayacaktır.

Instagram kaydol makalemizin sonuna geldik, sorularınız olursa yorum kısmından yardımcı olmaya çalışıyoruz, hesabınızın şifresinin kolay olmamasına dikkat ediniz.

Sonuç

Instagram, fotoğraf ve video paylaşımının yanı sıra, yeni insanlarla tanışmak, ilgi alanlarınıza dair içerikler keşfetmek ve sevdiklerinizle iletişimde kalmak için harika bir uygulamadır. Yukarıdaki yöntemlerle instagram’a kaydolabilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER