Kullanmak istemediğimiz zaman instagram hesabınızı geçici olarak dondurma yapabilmektesiniz. Peki instagram hesabı nasıl dondurulur, bakalım. Bu arada instagram’da hesabınızı dondurduğunuzda geri açmak istediğinizde bazen hesaplarda direkt olarak fotoğrafları ve mesajları gelmiyor. Bir süre sonra bazı kullanıcılar geldiğini söylüyor ama yine de yedeklemek istediklerini alabilirsiniz.

instagram hesap dondurma 1 hafta beklemeden

Instagram hesap dondurma 1 hafta beklemeden yapılabilir mi?

instagram hesap dondurma 1 hafta beklemeden

Instagram hesabı dondurma çok basit yöntem ile hesabınızı geçici olarak saniyeler içinde dondurabilirsiniz, aşağıdaki adımları takip edelim.

Instagram dondurma linki: https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/temporary/

 1. İlk olarak Instagram ana sayfasına gidelim.
 2. Sağ altta bulunan profil kısmına tıklayalım.
 3. Profili düzenle kısmına tıklayalım.
 4. Alt tarafta hesabımı geçici olarak kapata tıklayalım.instagram hesap dondurma 1 hafta beklemeden
 5. Daha sonra instagram hesabı neden kapatıyorsun diye seçenek çıkarmak orada birini işaretleyelim.instagram hesap dondurma 1 hafta beklemeden
 6. İşaretledikten sonra altta bulunan kısma şifremizi girelim.instagram hesap dondurma 1 hafta beklemeden
 7. Şifreyi girdikten sonra altta bulunan hesabı geçici olarak kapat kısmına dokunalım.instagram hesap dondurma 1 hafta beklemeden

Not: Instagram’a tekrar giriş yapmak isterseniz bilgileriniz girip instagrama giriş yapabilirsiniz. Bu süreçte dil olarak uygulamanın dili hangisi ise o dil kullanılır. Örneğin instagram dondurma linki türkçe almak isterseniz, uygulama TR dilinde seçili olmalıdır. Aksi halde ingilizce bilmek zorundasınız.

Instagram geçici hesap dondurma işlemi ile ilgili Sık Sorulan Sorular

Soru 1: Instagram hesabımı tekrar dondurma yapamıyorum, neden?

Cevap: Instagram hesap dondurma haftada bir kez yapabilirsiniz.

Soru 2: Instagram hesabımı dondurdum resimlerim ve paylaşımlar silinmiş, bu resimler geri gelir mi?

Cevap: Resimleriniz silinmez. Bu dondurduğunuz süreye göre değişmektedir. Eğer uzun süreli bir dondurma söz konusu ise resimlerinizin geri gelmesi biraz sürebilir.

Soru 3: Dondurulan Instagram hesabı tekrar ne zaman açılır?

Cevap: Instagram hesabını her zaman geri aktif hale getirebilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifrenizi girip aktif hale getirebilirsiniz.

Soru 4: Instagram hesap dondurma 1 hafta beklemeden nasıl yapılır?

Cevap: Instagram hesap dondurma aynı gün yapılamaz. 1 Hafta bekleyip daha sonra hesabınızı dondurabilirsiniz.

Yapamayanlar için farklı instagram hesabı dondurma yöntemi

Instagram hesabınızı yukarıdaki yöntem ile yapamadıysanız, instagram dondurma 2019 telefondan yöntemi deneyebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip edelim.

 • İlk olarak instagram hesabına giriş yapın.
 • Sağ üstte bulunan 3 yatay çizgiye dokunun.
 • Alta tarafta bulunan Ayarlar kısmına dokunun.instagram hesap dondurma 1 hafta beklemeden
 • Yardım’a tıklayın ardından Yardım Merkezi’ne tıklayın.instagram hesap dondurma
 • Hesabınızı Yönetme kısmına tıklayın.instagram hesap dondurma 1 hafta beklemeden
 • Ardından Hesabınızı Silme kısmına tıklayın.instagram hesap dondurma
 • Hesabımı Nasıl Silerim kısmına tıklayın.instagram hesap dondurma
 • Altta bulunan Hesabını Sil kısmına tıklayın.
 • Burada üstte bulunan instagram hesabını geçici olarak kapatabilirsin kısmına tıklayın.instagram hesap dondurma 1 hafta beklemeden
 • Hesabını neden kapatıyorsun kısmına bir neden belirtin, şifrenizi girin ve altta bulunan Hesabı Geçici olarak Kapat kısmına tıklayın.instagram dondurma

Bu şekilde instagram hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz. Instagram hesap silme işlemi yapmak isterseniz diğer makalemize bakabilirsiniz.

Instagram Dondurulan Hesabı Açma

Eğer tekrar hesabı açmak isterseniz hata ile karşılaşabilirsiniz. Eğer kullanıcı bulunamadı gibi bir hata ile karşılaşırsanız instagram dondurdum kullanıcı bulunamadı makalemize bakın.  Burada dikkat etmeniz gereken nokta, işlemi yaptığınız kullanıcı adı, şifre ve email adresini unutmayın.

Instagram Hesabını Donduran Kullanıcıların Yapmış Olduğu Efsane Yorumlar

instagram hesap dondurma 1 hafta beklemeden

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


 • Instagram’ı bırakmanın huzurunu yaşıyorum resmen, saçma sapan reklamlardan gına geldi, resmen beyin yıkıyor, düşünmemi engelliyormuş, rahatladım artık sizede şiddetle tavsiye ediyorum, ilk önce bir dondurayım dedim sonra kapattım. Ayrıca kendi kendine oynayan videolar interneti bitiyordu, çok daha önemli şeylere odaklanmak varken resmen beni sömürmüş.
 • Mükemmel bir şey desem yeridir, 2 ay oldu instagram hesabını dondurdum, ilk önce instagram hesabını geçici dondurdum daha sonra kalıcıya çevirdim son olarak da kapatabilirim, resmen rahatladım yok böyle bir şey, insanı bu kadar mı hapis edermiş, sabah kalkıyorum ilk baktığım şey o gece o gündüz o nedir bu ya neden baktığımıda anlamıyorum istemsizce bakıyorum, hayır facebook hesabını sildik ama şimdi bu çıktı, bu sosyal platformlar resmen insanı kandırıyor, sıra geldi twitter hesap silme işlemine ondan da kurtulabilirsek ne mutlu bana.
 • İnsanları sosyal olarak taciz ettiğini düşünüyorum, ayrıca özgürlüğü kısıtlayıcı yegane etkenlerden, bana sorarsanız bırakın yada geçici olarak dondurun bir rahatlayın, Instagram dondurduğunuz zaman ki mutluluk bence çok güzel.
 • Ortalama olarak ilk çıktığından beri kullanıyorum, hazzın zirvesindeyim diyebilirim adamlar sürü ile para kazanıyor bizide kullanan köleler yapıyor, yok böyle bir şey daha bir de sürekli güncellemeler getiriyorlar insanları kendilerine bağlıyorlar.
Yorumlar (7)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Derya 9 ay önce

Ben hesabımı 10 gün önce dondurdum ve dün gece açtım fakat bugün tekrar dondurmak istedim ama hesabınızı haftada bir dondurabilirsiniz diyo 10 gün geçmiş neden böyle yapıyor

  Mustafa İyitütüncü (Computer Engineer) 9 ay önce

  Evet 1 hafta kriteri var ama sizinki 10 günü aşmış. Aklıma şu geldi, sanırım hesabınızı açtıktan 1 hafta sonrayı kasdediyorlar.

Bünyamin 9 ay önce

Gecıcı olarak dondur

  Mustafa İyitütüncü (Computer Engineer) 9 ay önce

  Instagram hesabınızı geçici olarak mı dondurmak istiyorsunuz Bünyamin bey

Tuncay 9 ay önce

Hesabımı dondurdum şifreyi hatırlamıyorum ve e posta üzerinden değil numara üzerinden kaydolmuştum şimdi şifre yenileme kodu gönderince donuk old için kullanıcı bulunamadı diyor napmalıyım

Mahmut 1 sene önce

instagram dondurdum