instagram Kapatma

Ana Sayfa Haber Sosyal Medya instagram Kapatma
  Sosyal medya ortamında bazen instagram kapatma işlemini yapmaya ihtiyaç duyabilirsiniz ve instagram kapatma işleminin nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımızdaki talimatları takip edin.

instagram Kapatma

instagram kapatma işlemi için cep telefonunuzu veya tabletinizi kullanamazsınız. Mutlaka bir bilgisayar üzerinde instagram kapatma sayfasında işlem yapmanız gerekmektedir.

  • instagram Kapatma Sayfası linkine tıklayın. Kullanıcı adı ve şifreniz ile instagram hesabınıza giriş yapın.
  • instagram hesap kapatma işleminde bir sebep belirtmeniz gerekmektedir. Açılır menüdeki instagram hesap kapatma nedenleri arasından “ Çok Zamanımı Alıyor “ seçeneğini seçebilirsiniz.
  • instagram hesap kapatma işleminizi elbette sevindirici bulmuyor. Sonuçta siz onlar için reklam geliri demeksiniz. Bu aşamada instagram hesabı kapatma işlemine devam etmemeniz için size bir takım öneriler sunulacak. Ancak instagram kapatma işlemini tamamlamada kararlıysanız bu işlemleri geçebilirsiniz.
  • Şifrenizi tekrar girmenizi isteyen bir alan belirecektir. Bu alana şifrenizi girin ve instagram kapatma işlemini tamamlamak için “ Hesabımı Kalıcı Olarak Sil “ seçeneği ile devam edin.

Bu işlem hesabınızı tamamen siler ve geri dönüşü yoktur. instagram kapatma işlemi kullanıcı adınızın bir süre sonra bir başkası tarafından alınabileceği anlamına da gelir. Ayrıca instagram kapatma işleminden sonra hesap üzerindeki kaydedilen gönderiler ve fotoğraflara bir daha erişim sağlama imkanınız da yoktur.

instagram Hesabı Devre Dışı Bırakma

instagram kapatma işlemi geri dönüşü olmayan bir işlemdir. Ancak siz bir süre sonra geri dönmek üzere, instagram hesabı kapatma yerine geçici olarak devre dışı bırakma işlemini de ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Bu işlem aslında Facebook’daki “ Hesabı Dondur “ işlemine benzemektedir. Hesabınız silinmiyor ancak hiçbir şekilde instagram üzerinde görünmüyorsunuz.

instagram kapatma işlemi yerine devre dışı bırakma/dondurma işlemi yapmak istiyorsanız aşağıda verilen talimatlar ile devam edin.

  • instagram Geçici Olarak Silme Linki buraya tıklayın ve açılan sayfada kullanıcı adınız ve şifreniz ile hesabınıza giriş yapın.
  • instagram kapatma işleminde olduğu gibi yine sizden sebep isteyecektir. Sebepler arasından “ Ara vermek istiyorum “ seçeneğini seçebilirsiniz.
  • Şifre alanına güncel instagram şifrenizi girin. Alt kısımda yer alan hesabı geçici olarak kapat seçeneğini seçin ve işlem tamam.

Artık instagram kapat işlemi yerine geçici olarak devre dışı bırakma işlemi yaptınız. Böylece instagram hesabınızdaki hiçbir veri silinmeyecek ve istediğiniz zaman tekrardan instagram ortamına dönüş sağlayabileceksiniz.

Not: Instagram kapatma devre dışı bırakma işlemi günde sadece 1 defa yapılabilir. instagram hesap kapatma devre dışı bırakma işlemi sonrasında hesabınıza tekrardan erişim sağlayabilmeniz için 3 saat kadar beklemeniz gerekmektedir.

Bu yazımızda instagram hesap kapatma devre dışı bırakma hakkında bilgiler verdik. İnstagram hesap kapatma devre dışı bırakma konusunda problem yaşamanız durumunda yorum sekmesini kullanarak veya mail adresimize yazarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir