Instagram'ın sağladığı bu özellik ile direkt olarak görüntülü görüşme yapabileceksiniz.

Instagram, Messenger Rooms oluşturma ve arkadaşlarınızı doğrudan uygulamadan sohbete katılmaya davet etme olanağı sunuyor. Facebook, Pandemi günlerinde büyüme trendi daha da artıran Zoom video konferans uygulamasına karşın geçtiğimiz aylarda Messenger Rooms‘u açıkladı. Facebook, Messenger’ı Instagram’a entegre edeceğini ve hızlı şekilde kullanılacağını bildirmişti.

Messenger Rooms entegrasyonu ile kullanıcıların en fazla 50 katılımcının katılabileceği görüntülü sohbet odaları oluşturmasına olanak tanımaktadır. En önemli özelliklerden biri Facebook hesabı olmayanlar bile sohbete katılabilir.

Messenger Rooms Instagram ile Nasil Kullanilir

Bu entegre ile birlikte yeni bir oda oluşturabilir ve Instagram’da arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz, bundan sonraki adımda ise  Messenger’a yönlendirilip konuşmayı yapabilirsiniz. Facebook’u  olmayanlar da dahil olmak üzere 50’ye kadar kişi katılabilir. Bu arada istemediğiniz kişinin konuşmaya dahil olmamasını istiyorsanız, odayı kilitleyebilirsiniz.

Messenger Rooms, Instagram İle Nasıl Kullanılır?

Instagram’ı Messenger Room ile kullanmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

1- Instagram uygulamasını açın ve sağ üst kısımdaki Direct simgesine tıklayın.

2- Sağ üst kısımdaki kamera simgesine tıklayın.

3- Ekranın üst tarafındaki ”Bir Oda Oluştur” kısmına tıklayın.

4- Ekranın alt kısmında bulunan mavi renkte olan ”Oda Yarat” kısmını seçin.

5- Odanıza davet etmek istediğiniz bütün kişileri seçin, isimlerini yanında bulunan mavi onay işaretine tik atın.

Messenger Rooms Instagram

6- Ekranın alt kısımdaki  ”Gönder” kısmına basın.

7- Son olarak Instagram uygulamasından, Facebook Messenger’a yönlendirecek ”Odaya Katıl” seçimini yapabilirsiniz. Artık odayı paylaşabilirsiniz.

Resmi Instagram twitter hesabı görüldüğü üzere detaylı bir şekilde tweet atarak grup konuşmalarına nasıl katılır anlatmış. Yalnız bu yeniliğin tüm cihazlarda çalışması için bir iki günü alabilir.

Görüldüğü üzere gerek Instagram gerek diğer uygulamalar olsun Zoom görüntülü konuşma uygulamasına rakip olabilmek için gerekli çabayı gösteriyorlar. Örneğin, Messenger Rooms entegrasyonu da WhatsApp uygulamasını da gelecek gibi duruyor. WhatsApp beta sürümlerinde denendiği ve uygulandığı biliniyor. Her ne kadar Zoom uygulamasına rakip olacak kadar geliştirseler de anlaşılan o ki, Zoom her seferinde değerini arttırmaya devam ediyor. Tabi ki, bu şirketler dünya çapında kendini kanıtlamış ve neredeyse herkes tarafından kullanılan uygulamalara ve platformlara sahip ileri ki günler bize bakalım ne gösterecek, gerçekten Zoom görüntülü konuşma uygulamasına rakip olabilecekler mi?

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Kaynak : https://gadgets.ndtv.com/apps/news/instagram-messenger-rooms-facebook-group-video-call-50-people-2233455
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!