Yeni Özellik: instagram superzoom android ve ios’da nasıl kullanılır?

Ana Sayfa Haber Sosyal Medya Yeni Özellik: instagram superzoom android ve ios’da nasıl kullanılır?
  Instagram son birkaç ayda tonlarca yeni özellik getirdi. En son da Superzoom olarak adlandırılan yepyeni bir özellik instagrama eklendi. Superzoom özellikleri uygulama içi kameraya entegre edilmiştir. Bu özellik şimdiye kadar kullandığım en eğlenceli instagram özelliğidir. Arka planda önceden belirlenmiş müzik eşliğinde, birisinin yüzüne veya herhangi bir nesneye yakınlaşan kameranın net videolarını kaydetmenize olanak tanımaktadır.
İnstagram hikayelerinizde günlük değişimlerinizi biraz daha eğlenceli ve yaratıcı videolarla tamamlamak için bu yeni özelliği kullanabilirsiniz.Bu makalemizde instagram superzoom nasıl kullanılır bulabilirsiniz.

Android veya iOS instagram Superzoom Kullanımı

Eğer eğlenmek için uygun bir ruh halinde iseniz ve arkadaşlarınızı üst üste zum videolarında güldürmek istiyorsanız, herhangi bir superzoom video yapmanız ve arkadaşlarınızla paylaşmanız için izlemeniz gereken adımlar aşağıda belirtilmiştir.

instagram superzoom

1. Instagram uygulamasını açın ve sol üst taraftaki kamera simgesine tıklayın. Bu düğmenin altında Boomerang ve Rewind arasında bulunan Süperzoom özelliğini bulmak için alttaki mevcut kayıt seçeneklerini hızlıca kaydırabilirsiniz.

2. Şimdi instagram öykünüze postalanacak 3 saniyelik bir süperzoom videosunu otomatik olarak kaydetmek için( shutter ) objektif kapağına dairesel bir hareketle dokunun. Ya da ayrıca kaydedilecek nesne üzerinde uzun ve yavaş bir son zum yaparak, 15 saniyelik süperzoom kaydı için deklanşöre basıp bekleyebilirsiniz. Aşağıda (booble-head) büyütülmüş kafalı Tony Shark’ın yakın fotoğrafı görülüyor.

instagram superzoom

3. Artık iki seçeneğiniz var; bunlardan birini seçebilirsiniz, Superzoom videosunu hikayenize ekleyerek takipçilerinizle paylaşabilirsiniz ya da arkadaşlarınıza doğrudan mesaj olarak yollayabilirsiniz. Aynı dosyayı başka yere, belki bir GIF olarak yüklemek için de kurtarıp saklayabilirsiniz.

İnstagramın yeni yaratıcı uygulamasını kullanmak çok hoş olsa da, Superzoom özelliği olmadan da videoları yakınlaştırabilirsiniz. Bütün yapmanız gereken, yakınlaştırmak için deklanşöre basın ve parmağınızı dikey bir hareketle ekran boyunca sürükleyin. Bu videoda büyütülür, fakat efektler ve müzik eksik olabilir.

Instagram Superzoom: Son Derece Yakın Fakat Eğlenceli

Yeni benlik kültürüne yakıt kazandıran bu yeni tiyatrovari özellik artık Boomerang GIF’ler, Hyperlapse ve Layout gibi popüler instagram videolarına kolaj yapmak için de kullanılmaktadır.

Süperzoom, ilgilendiğiniz konu ile yakınlaşmanıza ve kişiselleştirmenize, arkadaşlarınız olmasına veya çevrede rastlantıyla karşılaştığınız herhangi bir şeye sahip olmanıza olanak sağlar.

Örneğin sundurma üzerindeki bir karga; videonun arka planında kullanılan gergin bir müzik ile yakınlaştırılarak çok korkutucu görünebilir. Superzoom gerçekten karmaşa içinde bir eğlencedir, bunu tam kavramak için yaygın olan, yakın çekimler ile yaratılan ınstagram hikayelerini takip etmelisiniz.

Rastgele Superzoomları takipçilerinizle paylaşmaktan heyecan duymakta mısınız? Aşağıda yorumlar bölümünde bu yaratıcı özellik hakkındaki düşüncelerinizi bekliyoruz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir