İnternetsiz navigasyon için bağlantınız olmadığında Google Haritalar uygulamasını açın. Sol kısımda menü simgesinden Çevrimdışı haritalar kısmına tıklayın. Ekrana daha önce indirdiğiniz haritaların bir listesi çıkacak. İnternetiniz olmasa bile listeden indirdiğiniz haritaları seçerek kullanabilirsiniz.

En İyi İnternetsiz Navigasyon Programı

Telefona İnternetsiz Navigasyon İndir Uygulamaları 2023

Uygulama ile kolay bir şekilde navigasyondan konum bulma işlemini yapabilirsiniz.

1- Google Haritalar

  • İlk olarak Google Haritalar kısmını internet olmadan kullanabilmeniz için dışarı çıkmadan yapmanız gerekenler var. İlk önce bir internet bağlantısı gerekmektedir. Google Haritalar uygulamasını açın ve bu linke tıklayın: webhakim.com/google-cevrimdisi-harita-nasil-kullanilir.htmlScreenshot 6 2

  • Daha sonra arattığınız bölgenin haritasını ve internet olmadan kullanmak için telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Bu kısımda uygulamanın sol üst kısmında bulunan menü simgesine dokunarak, açılan listeden Çevrimdışı haritalar kısmını seçin.

Screenshot 8 1

  • Aşağı kısımdaki gibi bir ekran gelecek. Bu kısımdan ise en üstte bulunan Kendi haritanızı seçin kısmına tıklayarak indireceğiniz bölgeyi kapsayan haritayı seçme ekranına geçin.

Screenshot 9 1

  • Burada haritasını indirmek istediğiniz bölgeyi, aşağıdaki gibi mavi kutu içine alın. Google, bu ekranda haritanız için ne kadar bir veri indirmesi gerektiğini karşınıza çıkaracak. Bölgeyi seçtikten sonra indir butonuna dokunarak, haritanın telefonunuza indirilmesini bekleyin.

Screenshot 10 1

  • Daha sonra indirme tamamlandığında artık haritanız akıllı telefonunuzda depolandığından, internet bağlantınız olmasa bile indirdiğiniz haritayı kullanabilirsiniz. İnternet bağlantınız olmadığında Google Haritalar uygulamasını açın ve yine sol kısımda menü simgesinden Çevrimdışı haritalar kısmına dokunun. Karşınıza daha önce indirdiğiniz haritaların bir listesi çıkacak.

Screenshot 11 1

  • Son olarak internetiniz olmasa bile listeden indirdiğiniz haritaları seçerek kullanabilirsiniz. Bu arada indirmiş olduğunuz haritaları 30 gün içinde güncellemezseniz, 30 günün sonunda silinecektir.

Screenshot 12 1

İnternet Olmadan Navigasyon Çalışır Mı?

Google Haritalar (GPS) internet olmadan en çok kullanılan uygulamaların başında geliyor. Google Haritalar uygulaması hem internetli hem de internet olmadan kullanılan nadir uygulamalardan biridir.


Çevrimdışı haritalar nasıl indirilir?

  • İlk olarak Android cihazlardan yada tabletinizde Google Haritalar uygulamasını açın.

  • İnternete bağlı olduğunuzdan ve Google Haritalar’da oturum açtığınızdan emin olun.

  • Bir yer arayın (ör. İstanbul).

  • Son olarak alt kısımda ilgili yerin adına yada adresine İndir’e dokunun.

Yandex internetsiz çalışır mı?

Yandex Navigasyon artık mobil cihazlarında internet bağlantısı olmasa da navigasyon özelliği kullanılabilmektedir. Bu arada Yandex Navigasyon’un çevrimdışı özelliğini kullanabilmek için ilgili şehirlerin haritalarının mobil cihazlara indirilmiş olması gerekmektedir.

Yandex internetsiz navigasyon nasıl kullanılır?

  • İlk olarak Uygulamaya girin.

  • Menü bölümüne tıklayın.

  • Haritaları indir sekmesine basın.

  • Haritasını indirmek istediğiniz şehri seçin.

  • Son olarak indir seçeneğine dokunun.

Bu arada yandex internetsiz navigasyon kullanmak için https://webhakim.com/yandex-navigasyon-internetsiz-nasil-kullanilir.html buradan bakabilirsiniz.

Yandex Çevrimdışı Kullanmak için Tıklayın..

Yandex çevrimdışı nasıl kullanılır?

İlk olarak meni kısmına giriş yapın. Daha sonra haritasını indireceğiniz şehri aratın ve ilgili haritanın güncel versiyonunu indirin. Daha sonra indirme işlemi sonrasında Çevrimdışı Harita Özelliğini kullanabilirsiniz. Yandex internetsiz navigasyon indirme https://webhakim.com/yandex-navigasyon-internetsiz-nasil-kullanilir.html işlemini yapabilirsiniz.

2- WeGo

Screenshot 10 3

WeGo uygulaması internetli ve internetsiz olmak üzere kullanılabilen özelliklere sahip en tercih edilen çevrimdışı navigasyon uygulamalarından bir tanesidir.

  • Yüzden fazla ülke desteğiyle bir ülkenin tüm haritasını indirmenize izin verir.

  • Anlık sesli navigasyon desteğine sahip olan uygulama, yurt dışında toplu taşıma hizmetlerini de listelemektedir.

  • Yurt dışı seyahate çıkarsanız, taksi dışındaki alternatifleri de kullanarak bütçenize fayda sağlayabilir.

Here WeGo İNDİR iOS

Here WeGo İNDİR Android

3- Sygnic

Screenshot 11 3

İnternetsiz çevrimdışı kullanılan uygulama, veri ücreti olmadan inanılmaz detaylar sunan üç boyutlu çevrimdışı haritaları ile tanınmaktadır.

  • 3 boyutlu haritalar yanlış bir sokağa girme olasılığınızı en aza indirmektedir.

  • Trafik ayrıntılarını çevrimiçi olmak şartıyla TomTom hizmetlerinden yararlanıyor.

  • Araç kamerası erişimi.

  • park önerileri.

  • Dinamik şerit kılavuzu.

Sygnic İNDİR

4- CoPilot GPS

Screenshot 12 3

CoPilot uygulaması en özel navigasyon uygulamalarından biridir.

  • Bir bölgeyi hastane, eczane ve restoran gibi tüm ayrıntılarıyla indirmenize izin verir.

  • Cadde cadde sesli navigasyon desteği yer almaktadır.

  • Trafik yoğunluğu desteği de olan uygulama 7 günlük deneme sonrasında bitmektedir.

CoPilot İNDİR Android

CoPilot İNDİR iOS

5- MAPS.ME

Screenshot 8 2

En iyi offline navigasyonlardan biridir.

  • Çevrimdışı harita özelliği oldukça güvenlidir.

  • Pek çok ülkenin haritasını indirmenize olanak sağlar.

  • OpenStreetMaps adlı kullanıcılar tarafından güncellenen bu haritaları da telefonlarda az yer kaplaması için sıkıştırmaktadır.

MAPS.ME İNDİR Android

MAPS.ME İNDİR iOS

6- Polaris

Screenshot 9 2

Polaris uygulaması özellikle off-road yani macera severler için yapılmıştır. Kampçı, denizci yada trekkingci iseniz Polaris GPS Navigasyon en iyi navigasyonlardan biridir.

  • Off-road alanına çevrimdışı harita sunar.

  • Manyetik pusula, altimetre, kilometre sayacı, hız göstergesi gibi açık hava maceralarınızda size yardımcı olacaktır.

  • Google Haritalar, NOAA Deniz Haritaları ve yürüyüş haritaları gibi rehberlik sunmak için kullandığı düzinelerce resmi kaynağa da yer almaktadır.

Polaris İNDİR Android

Polaris İNDİR iOS

7- Locus Map

Screenshot 2023 06 15T123934.971

Dış mekan deneyimi için çevrimdışı haritalara sahip çok işlevli bir navigasyon uygulamasıdır.

Locus Map İndir Android

Araç İçin İnternetsiz Navigasyon Uygulaması

Araç için internetsiz en iyi navigasyon uygulaması konusunda kesin bir en iyi seçeneği belirlemek zor, çünkü tercihler kişiden kişiye değişebilir. Ancak, aşağıda popüler olan bazı internetsiz navigasyon uygulamalarını ve özelliklerini bulabilirsiniz:

 1. Sygic: Sygic, geniş bir harita veritabanıyla öne çıkan popüler bir çevrimdışı navigasyon uygulamasıdır. Ayrıca hız kameraları uyarıları, şerit rehberliği, hız sınırları gibi özelliklere sahiptir. Sesli yönlendirmeler ve 3D görüntüler sunar. İndirme ve kullanma açısından kullanıcı dostu bir arabirime sahiptir.

 2. MAPS.ME: MAPS.ME, kullanımı kolay ve çevrimdışı haritalarla çalışan bir navigasyon uygulamasıdır. Detaylı haritalar sunar ve yol tarifleri yapabilir. Özellikle yaya ve bisikletçi navigasyonu için de uygundur. Ayrıca oteller, restoranlar ve turistik yerler gibi noktaları da gösterebilir.

 3. OsmAnd: OsmAnd, açık kaynaklı bir navigasyon uygulamasıdır ve çevrimdışı kullanım için harita verilerini sunar. Sesli yönlendirmeler, hız sınırları, trafik bilgileri ve arama gibi özellikleri içerir. İstediğiniz haritaları indirebilir ve çevrimdışı olarak kullanabilirsiniz.

 4. Here WeGo: Here WeGo, kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan çevrimdışı navigasyon uygulamasıdır. Sesli yönlendirmeler, trafik durumu ve toplu taşıma seçenekleri gibi özellikleri içerir. Ayrıca yaya, bisiklet ve araba navigasyonu için de kullanılabilir.

En İyi İnternetsiz Navigasyon Hangisi?

WeGo ve Here WeGo güvenilir çevrimiçi ve çevrimdışı özelliklere sahip en popüler çevrimdışı navigasyon uygulamalarındandır. Ayrıca yüzden fazla ülke desteğiyle bir ülkenin tüm haritasını indirmenize olanak sağlar. Sokakları ayrıntılarına kadar gösterir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER