iOS 11 Özellikleri – En Çok Beğeneceğiniz 5 Özellik

Ana Sayfa Haber iOS 11 Özellikleri – En Çok Beğeneceğiniz 5 Özellik
  1iOS 11 Ekran Kaydetme, Para Gönderme ve Yeni Siri Özellikleri İle Geliyor !

Bildiğiniz gibi Apple bu haftaki 2017 Geliştirici Konferansı’nda iOS 11’i duyurdu ve geçen yıl olduğu gibi büyük bir değişime gitmesede, bazı kullanıcılarının istediği yeni özellikleri ekledi.

Örneğin, sürüş sırasında iPhone‘unuza gelen mesajlar veya aramalar sizin dikkatinizi dağıtıyorsa, bildirimleri kapatın. Yeni gelen Araç güvenlik modu, sizin için gelen mesajlara otomatik olarak cevap verecektir.

Bu arada, App Store‘da yepyeni bir hal aldı ve mükemmel bir tasarıma sahip oldu.

Şimdi iOS 11 ile Gelen Yeni Özelliklere Bir Bakalım.

2iMessage Aracılığı İle Para Gönderebilir, Ödeme Yapabilirsiniz

Apple, geçtiğimiz senelerde de uygulamaya koyduğu ödeme özelliğini daha da geliştirerek farklı bir boyut kazandırdı.

Kullanıcılar, iMessage üzerinden birbirine para gönderebilir, ödeme yapabilir veya Apple Pay Cash hesabına para yatırabilirler. Yeni iOS 11 özellikleri arasında en kullanılacak özellik de bu sanırım.

Ancak bu tarz ödeme gerçekleştirmek için, her iki tarafında iOS kullanıcısı olmaları gerekiyor. Venmo ve Square Cash ile yapılan ödemeler, Apple Pay Cash hesabınıza kredi olarak yüklenir.

Bankamatik gibi düşünün. Burdan istediğiniz kişiye (iOS kullanması şartı ile, eğer iMessage’den ödeme yapacaksanız) Apple Cash hesabınızdan para gönderebilirsiniz ve ödeme yapabilirsiniz.

3Siri Çeviri Gelişti

Siri söylemiş olduğunuz İngilizce kelimeleri ve deyimleri, Çince, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca’ya çevirebilecek.

Bunun ne kadar sağlıklı olabileceği tartışılıyor, ancak Apple bu özellik için WWDC 2017′ de demo yaptı. Bu özelliği Google Asistanı çok başarılı bir şekilde yapıyor ve Apple’ da bunu Siri’ye uygulamak istiyor.

Özellik tüm dillerde ve sorunsuz bir şekilde çalışırsa, Apple’ın iOS 11 için yapmış olduğu en iyi özellik olabilir.

4iOS 11 Otomatik Uygulama Silebilecek

Uzun süre kullanmadığınız uygulamaları Offload adı verilen iOS 11 ile gelecek yeni özellik otomatik bir şekilde uygulama silebilecek.

Ancak bu özellik, otomatik olarak sildiği uygulamarı, tekrar tek bir tuş ile geri getirebiliyor. Yani uygulama yüklü olarak kaldığı sürece depolama alanındada yer işgal etmeyecek. Sadece bu özellik o uygulamayı kullanmadığınız süre boyunca kullanılamaz hale getirecek.

5iOS 11 Denetim Masası

Daha çok Android telefonlarda görmeye alışkın olduğumuz bir özellik, iOS 11 özellikleri arasında, aracılığı ile iOS cihazlarda da artık görebileceğiz.

Örneğin, Galaxy s7′ de bulunan ( ekranın sağ tarafında ) uygulama yönetim merkezi, aynı şekilde Apple’da bulunacak. Her türlü uygulamayı kısayol ile hızlı bir şekilde ulaşabileceğiniz bir merkezi sistem olacak.

6 Anasayfa Ekran Görüntüsü Alma

Daha önce yine Android’lerde bulunan özellik, iOS 11 ile Apple cihazlara geliyor. Home tuşu ile kapatma tuşuna aynı anda basarak aldığımız ekran görüntüsünü, kolay bir şekilde metin, resim, boyalı kalemler ile değiştirebiliriz.

7iPhone & iPad Ekran Video Kaydetme Özelliği

Evet, herkezin merakla beklediği ve aramaktan bıkmayıp onlarca uygulama indirdiği Ekran video çekme özelliği, iOS 11 ile geldi.

Artık ekran videosu, veya oynadığınız bir oyunu telefondan kaydetmek için ekstra bir uygulama indirmenize gerek yok.

Tek yapmanız gereken, Ayarlardan Ekran kayıdı açmanız ve anasayfa’da menü’den bulmanız gerekiyor.

Yeni iOS 11 özellikleri genel olarak bu şekildeydi. Şimdi hepimiz gelecek olan güncellemeyi bekleyelim.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir