iOS ve Android Şaha Kalktı : PES 2017 Mobil Yayında !

2
146

Dokuz yıllık akıllı telefon oyunlarından sonra, mobil cihazlarda geleneksel oyun durumları iyileşiyor ve pes 2017 mobil gibi bir oyunu artık cihazlarımızda keyifle oynayabileceğiz.

 

Aslında PES 2017, oldukça uzun bir süre önce tabiri caiz ise çaktırmadan piyasaya sunulmuştur.

Tabi güncelleme, lansman derken resmi açıklama ve ilk kullanım biraz geçikmiş olsada, şimdi pes 2017 mobil olarak iOS ve Android akıllı telefonlarda oynanabilecek.

 

iOS ve Android Şaha Kalktı PES 2017 Mobil Yayında webhakim p 1460

 

PES 2017 mobil sürümü, PS4 ve Xbox One sürümlerini çalıştıran aynı motor üzerine kurulmuştur. Buda demek oluyor ki akıcı ve gerçekten kaliteli bir arayüz ile pes 2017 oyununu mobilde oynayabileceğiz.

Oyuncuların topu alması, fiziksel olarak elinde tutma ve zorluklarla karşılaşma biçimide belirgindir. Oyunun tatmin edici derecede inandırıcı olması ve fizik kalitesi ön plana çıkıyor.

Top, PES 2017 Mobil maçlarında canlı, öngörülemeyen ve aktif bir rol oynuyor. Çoğunlukla bir oyuncunun ayağında beklenmedik bir şekilde topu fırlatıyor ve beklenmedik bir şekilde harika goller atılabiliyor. 😀

PS4 sürümünde neler yapabileceğinizi bir düşünün, bir sanal denetimler seti var ve ayrıca içeriğin sol ve sağ tarafındaki bağlamsal kaydırmalar yoluyla daha doğal bir mobil kontrol sistemi yeni PES 2017 mobil sürümünde görülmektedir.

PES 2017’nin daha akıcı noktasını, ücretsiz bölümleri standart olarak oynadığınızda da anlayabilirsiniz.

Mobil cihazlardaki PES 2017’nin komple bir konsol deneyimi olduğunu söylemek zor. Ancak oyunu indirdiğinizde daha ilk açılışta kaliteyi ve hd oyun deneyimini hissedeceksiniz.

Bazı bölümlerde, rastgele seçilen oyunculardan rastgele karşılaşmalar oynayabileceğiniz gibi bazı garip zar oyunları ile çemberlere atlamak zorundasınız.

Ancak incelendikçe oyunun iyi ve kötü yanları daha da gün yüzüne çıkacaktır ama bizce konsol oyunları arayanların Pes 2017 mobil ‘ den daha iyi bir seçeneği yok gibi görünüyor. 

Ayrıca oyun içindeki kontrolleri çok daha hassas ve kaliteli hale getiren yapımcılar, ilerleyen seviyelerde zorlaşan ve neredeyse parmakları hissizleştiren butonların yerlerini dahi titizlikle seçmişler.

Ancak tabiki oyun içi zorluk seviyesi arttıkça çok daha dikkat etmeniz gereksede oyunu oynamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Kaynak : http://www.pocketgamer.co.uk/r/iPad/Pro+Evolution+Soccer+2017/news.asp?c=74086

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here