iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Fiyatı, Özellikleri Ve Karşılaştırılması

Ana Sayfa Haber iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Fiyatı, Özellikleri Ve Karşılaştırılması
Zeynep Yılmazer   iPhone 8 ve iPhone 8 Plus;  10. yıl dönümünü kutlamak üzere Apple, iPhone kullanıcılarına yeni nesil cihazı ile birçok özellik sunuyor. Apple’ın ilk iPhone’u, 2007’de karşımıza çıktı ve sonsuza kadar cep telefonlarının görünümünü yeniden şekillendirdi.  Şimdi ise, iPhone 10 yaşında ve Apple, yeni iPhone 8 ile iPhone ürün grubunu büyük ölçüde yenilemiş durumda. iPhone 8 ve iPhone 8 plus özelliklerini, fiyatlarını ve karşılaştırmalarını sizlere sunmaya çalışacağız.

iphone 8 plus

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın kilit ayrıntıları için okumaya devam edin.

iPhone 8 Çıkış Tarihi – iPhone 8 Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Klasik olarak her Apple lansmanından sonra akıllarda tek bir soru oluyor, o da bir sonraki iPhone’nun ne zaman satışa çıkacağı.

Beklenen tarih de dün Apple lansmanında açıklandı. Apple’ın iPhone 8’inin 22 Eylül tarihinde çıkacağı belirtildi. Çıkış tarihi öncesinde ise 15 Eylül’de ön siparişlerin alınacağı da aktarıldı.

Her zamanki gibi yeni bir Apple cihazı için talebin arzı aşması bekleniyor.

iPhone 8 Fiyatı Ne Kadar Olacak?

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus iki farklı depolama modeli ile geliyor. iPhone 8, 699 dolardan, iPhone 8 Plus ise 799 dolardan satışa sunulacak.

iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X Türkiye Fiyatı Ne kadar ?

iPhone 8 fiyatı, 3800 TL olurken, iPhone Plus Türkiye fiyatı ise 4377 TL oldu. 10. yıla özel olarak çıkarılan iPhone X ise 5470 TL ile kendine yer buldu.

iPhone 8 Özellikleri ve Tasarımı

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, hafifçe değiştirilmiş bir görünüm ile bir sürü yeni özellik içeriyor.

iPhone 8’de glass dizayn bulunuyor. Yani her ikisi de artık bir cam arka ve öne sahipler, akıllı telefon dünyasında en dayanıklı cama sahip oldukları belirtildi. iPhone 8’de 4.7 inç ve 5.5 inç ekran seçeneği bulunuyor.

iphone 8 plus

Tasarım açısından ise iPhone 7’ye benziyor ve eski iPhone’larda bulunan aynı IPS ekranı koruyorlar. Ayrıca Apple’ın yeni A11 Bionic işlemcisi de bulunuyor.  Kamera özellikleri açısından ise iPhone 8’de 12 megapiksel birincil kamera bulunurken iPhone 8 Plus,12 megapiksellik bir arka f / 1.8 objektifi bir telefoto ƒ / 2.8 objektifle eşleştiren daha etkileyici çift objektifli bir düzene sahiptir.

Aşağıdaki, tam karşılaştırma için iPhone 8 ve iPhone 8 Plus‘ın teknik özelliklerini içermektedir.

iphone 8 plus

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Özellikleri ve Karşılaştırılması

Ekran; 4.7-inç Retina Ekran – 5.5-inç Retina Ekran

Ekran Çözünürlüğü; 1334 x 750 – 1920 x 1080

En-boy Oranı; 16: 9 -16: 9

Birincil Kamera; 12 megapiksel arka kamera, ƒ / 1.8 Çift lensli arka kamera- 12MP, ƒ / 1.8, telefoto, ƒ / 2.8 (OIS)

Arka Kamera; 4K 60fps, 1080p  / 4K 60fps, 1080p

İkincil Kamera; 7 Megapiksel / 7 Megapiksel

Yongaseti; A11 Biyonik – A11 Biyonik

RAM; 2GB – 3GB

Depolama; 64GB / 256GB – 64GB / 256GB

Batarya Kapasitesi; – / –

Su geçirmez? Evet – evet

Parmak izi tarayıcısı? Evet – evet

Kulaklık girişi? Hayır – hayır

İris Tarayıcı? Hayır – hayır

Kablosuz şarj etme? Evet – evet

Micro SD Yuvası? Hayır – hayır

Boyutlar; – – –

Ağırlık; – – –

Yazılım; iOS 11 – iOS 11

iPhone 8 Yazılım – iOS 11’de Çalışacak Mı?

Haziran ayında düzenlenen yıllık WWDC konferansına geri dönen Apple, mobil ve tablet işletim sisteminin en son sürümünü sergiledi: iOS 11.

iOS 11, bu yılın 19 Eylül tarihinde piyasaya çıkacak ve bu da hem iPhone 8, hem de iPhone 8 Plus’ın Apple’ın en yeni yazılımıyla birlikte gelmesini sağlayacak.

Peki yeni olan ne? Mesajlar’ın güncellenmesi de dahil olmak üzere, iOS 11 ile gelen çok sayıda güncelleme var. IOS 11’de, yeniden tasarlanan uygulama seçici özelliğine sahip uygulamalar ve çıkartmalar üzerinde daha büyük bir odaklanma olacaktır. Ayrıca, mesajlarınızın eski bir telefondan yeni bir telefona taşınması (veya silinmesi) için bulut senkronizasyonu da var.

Diğer değişiklikler ise kamera ve fotoğraflarla ilgili güncellemeler, yeniden tasarlanmış kontrol merkezi ve Haritalar, Apple Müzik ve App Store’daki değişikliklerdir.

iPhone 8 Özet: iPhone 8 Beklemek Gerekir Mi?

Eğer iPhone 6S’i (veya daha eskisini) kullanıyorsanız kesinlikle iPhone 8 beklemek ve sahip olmak istersiniz. Apple’ın bir sonraki ahizesi önemli yeniden tasarıma imkan tanıyor.

Eğer iPhone 7’ye sahipseniz ise, muhtemelen yeni sürüme geçmeniz gerekmez (en azından özellikleri açısından bu böyle). iPhone 8’in bir avuç büyük değişiklik sunduğu gerçeğini göz önüne alırsak bile iPhone 7, halen daha modern standartlara göre yetenekli bir akıllı telefondur.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir