iPhone X SS Alma (Ekran Görüntüsü Alma) 2017

Ana Sayfa Haber Mobil iPhone X SS Alma (Ekran Görüntüsü Alma) 2017
  Apple’ın 1000$ olan 10. yılına özel çıkarmış olduğu telefonu iPhone X kısa süre önce tanıtıldı. Bu model için belirgin fiyat artışı var ve bu fiyat artışları size Face ID, Animoji ve tamamen ekranlı bir cihaz getiriyor. IPhone X’in bir home tuşu yok. Bu, onunla birlikte yapılan ilk iPhone modelidir. IPhone 7, ev düğmesini mekanik bir modelden basınç algılayabilen statik modele değiştiren ilk iPhone modeliydi. Ana Ekran düğmesinin kaldırılması, kullanıcıların cihazın nasıl kullanılacağını belirliyor ve artık eski iPhone efsanesi yok. Özellikler güzel, ekran ve home tuşu derken akıllara gelen soru iPhone X’de ekran görüntüsü nasıl alınır? Bu iphone x ss alma durumu aslında oldukça basit, gelin hep birlikte bakalım.

iPhone X SS Alma 2017

Tüm eski iPhone modellerinde, bir ekran görüntüsü almak için aynı anda güç düğmesini ve ana ekran düğmesine basmanız gerekiyor. Home düğmesi olmadan, iPhone X’de bir ekran görüntüsü almak için farklı düğmeler kombinasyonunu kullanmanız gerekir. Spesifik olarak, iPhone X‘de bir ekran görüntüsü almak için aynı anda Güç ve Sesi Aç düğmesine aynı anda basmanız gerekiyor.

iphone x ss alma

Güç düğmesi iPhone X’de biraz farklı görünüyor, ancak Apple konumunu değiştirmedi. Diğer iPhone modellerinde olduğundan biraz daha uzun. Telefonu ekrana bakacak şekilde tutarsanız, güç düğmesi hala sağdaki düğmedir. Ses düğmeleri minnetle değişmedi ve bu noktada, cihazın yeniden tasarlanmasının son birkaç yıldır dokunulmayan tek tuşlarda onlar sanırım.

iPhone X Tasarımı 

Apple Eylül 2017 etkinliğini izlediyseniz ve iPhone X demo videolarını ve oyunlarını takip ettiyseniz, tüm ekranlı telefonun üst kısmında oldukça belirgin olan siyah çubuğu görmüş olmalısınız.

iphone x ss alma

Bu siyah çubuk, iPhone X hoparlör ve ön yüzdeki kamera lensinin bulunduğu yerdir. Bu iki temel donanım bileşenini bir araya getirmek için, tüm ekranlı telefonlarda her şeyin bir kenarı kesilmiş gibi görünmesini sağlayan daha az ekran bulunuyor. Asıl soru şudur: ekran görüntüsü neye benzeyecektir, yani en üstte kesilmiş bir bölüm olacak mı?

IPhone X aslında kullanmadan yorumlamak mantıksızdır, ancak ekran görüntüsünün bir bölümünün kesilemeyeceğini varsaymak mantıklıdır. Apple, 1.000 $ yakışıklı tasarlarken estetik ve sağduyudan ödün verebilirdi ancak muhtemelen kullanıcıların her zaman olduğu gibi mükemmel ekran görüntüleri almasına izin vermek için öngörüye sahip olacaklardır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir