İngiliz mucit, Gravity şirketinin kurucusu ve ekibi, tamamen işlevsel jet giysi üretti. Denizin üzerinden uçup, çok rahat bir şekilde dolaşabiliyorsunuz, belki de şehirler arası yolculuk bile yapılabilir. (Yakıta bağlı)

İngilizler Iron Man gibi uçabilecekleri bir giysi ürettiler. Neredeyse gerçek iron man kıyafeti gibi olan tasarım ve icat, her kolda iki adet ve sonuncusu da arkada olmak üzere toplamda beş jet motordan oluşmakta.

Motorların yerden nasıl havalandığı ise merak konusu. Çok kuvvetli olmalı ki denizin üzerinde bile havalanıp aynı zamanda hızlı gidebilmeli. İnanın bu cihaz ikisini de yapabiliyor.

Toplam motorların itiş kapasitesi 1050 beygir gücündedir. Daha iyi anlamamız için örneklendirmek gerekirse, Bugatti Veyron‘dan daha fazla bir beygir gücüne sahip. Aslında normal, sonuçta bir jet motorundan bahsediyoruz.

Aşağıda sosyal medya fenomeni bir Youtuber’ın yüklediği videoyu izleyebilirsiniz. 👇

Bu cihaz şuan satışta ve merak edenler için fiyatı ise 440.000 dolar.

Iron Man Gibi Uçulabilen 5 Jet Motorlu Giysi Denizin Üzerinde Bile Denendi

Iron Man hayranları şimdiden parayı biriktirmeye başlamıştır belki. Ancak 440.000 dolar gibi bir para nasıl biriktirilir orasını bilemiyoruz. 🙂

Yaklaşık olarak 2 675 068 TL eden uçan giyilebilir jet, 2016 gibi kısa bir sürede başlanıp, yaklaşık 4 senede hatta 3 sene de diyebiliriz, tamamlanmıştır. Şuan daha test aşamaları veya geliştirme aşamaları devam ediyordur muhtemelen.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!