İşinize Yarayacak 7 İlginç Bilgi

Ana Sayfa Haber İşinize Yarayacak 7 İlginç Bilgi
Ebru Taş   İşinize Yarayacak 7 İlginç Bilgi

Günlük hayatımızda ihtiyacımız olan küçük birkaç ilginç bilgi ile hayat kurtarıcı şeyler yapabiliriz. Hayat kurtarıcı derken gününüzü kurtaracak. 🙂 Sizlere duymadığınızı düşündüğümüz 7 ilginç bilgi yazdık. Umarız işinize yarar. İnternet’te rastladığımızda aklımda bulunsun diyeceğimiz küçük 7 ilginç bilgi bakalım nelermiş:

  • Satın aldığınız ayakkabılar ayağınızı sıkıyor mu? Eminiz ki ayağınıza vuruyor ve çok rahatsız ediyordur. Ayakkabılarınızı birkaç dakika buhar içinde bekletin. Genleşmesine neden olacaktır.

 

  • Mideniz mi yanıyor? İlaç kullanarak geçirmek istemiyorsanız doğal yoldan bir tavsiyemiz var. Mideniz yanıyor ise kabuğu soyulmuş bir elma veya taze bir salatalık yiyin. Kısa sürede yanma hissiniz geçecektir.

 

  • Yemek hazırlayacaksınız, soğan ya da sarımsak kesmeniz mi gerekiyor? Elimizde kalan kokudan kim şikâyetçi olmaz ki? Bunun çözümü ise soğan, sarımsak kesmeden önce parmaklarınıza ve avuç içlerinize limon suyu sürmek. İstemediğiniz kokulardan kurtulmuş olursunuz.

 

  • Kahvaltı hazırlayacaksınız ve yumurtaları soymak size işkence mi geliyor? Yumurtaların kabuklarını kolayca soymak için kaynattığınız suya bir miktar sirke veya karbonat ekleyin. Kabukları daha kolay soyulacaktır.

 

  • Seramik olan fincanlarınızda kahve veya çay lekeleri çıkmıyor ya da zor çıkıyor ise bir havluya karbonat dökün ve fincanların içini ovun. Ardından su ile fincanları yıkayın. Lekeler daha çabuk çözülecek ve temizlenecektir.

 

  • Saçlarınıza yanlışlıkla sakız yapıştı ise elinize hemen makası almayın. Biraz çikolata eritin ve sakızlı olan bölgeye sürün. Çikolata sayesinde sakız saçınızdan kolaylıkla çıkacaktır.

 

  • Uyumadan birkaç saat önce acı veya baharat içeren besinler tüketmemeye çalışın. Çünkü bu besinler vücudumuzun sıcaklığın ve metabolizma hızını artırdığından, uykuda rahatsız olup kabus görmenize sebep olacaktır.

 

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir