İŞKUR hata veriyor, yoğun şekilde vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Ayrıca hatanın arkasında The Service is Unavailable hata kodu gelmektedir. Tüm bunlar merak ediliyor. Özellikle DSİ işçi alımı başvurularına denk gelince daha da önem arz etmektedir. Tüm detaylarına bakalım.

The Service is Unavailable Ne Demek?

The service is unavailable anlamı Hizmet kullanılamıyor manasına gelmektedir. Özellikle DSİ işçi başvuruları ve diğer iş başvurularına kayıt yapmaya çalışanlar bu hatayı almaktadır.

Bu aslında Error 503 Service Unavailable sunucu taraflı bir hatadır. Yani hata site sahibinden veya yöneticisinden kaynaklı olmamaktadır. Web sitenizin barındırıldığı hosting firmasından kaynaklanmaktadır.

Dünya genelinde site sahiplerini ve özellikle çoğu sosyal medya uygulamaları yazıcısı etkilenmektedir. Türkiye’de ise nedeni pek az anlaşılabilmektedir.

İŞKUR Hata Veriyor! Çözümü

ISKUR Hata Veriyor

İŞKUR tarafından şimdilik bir açıklama yapılmadı. Sorunun ise aşırı yoğunluk sebebiyle gerçekleştiği düşünülüyor.

Bunun çözümü ise aralıklı olarak site üzerinde F5 tuşuna basarak sayfayı yenileyerek giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Bu arada eğer sorun hala devam ederse ve başvuru yapacağınız ilan süresi doluyorsa ALO 170 hattını da arayarak başvuru yapabilirsiniz.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER