Son dakika yapılan uyarıların ardından başlayan kar yağışı İstanbul’u etkisi altına aldı.

Cuma gününün ilk saatleriyle başlayan ve etkisini artıran kar yağışıyla ilgili İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan uyarı geldi.

Yapılan açıklamalarda, bugüne dikkat çekilerek en yoğun yağış olacağını belirtildi.

İmamoğlu ve Vali Yerlikaya’dan İstanbullulara Uyarı!

imamoglu yerlikaya

 

İstanbul’da cuma günü başlayan kar yağışı etkisini artırıyor. Günler öncesinden yapılan uyarılarla birlikte başlayan kar yağışı, kenti adeta beyaza bürüdü. İstanbullulara yapılan uyarılara bir yenisi de bugün eklendi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve İBB Başkanı İmamoğlu, en yoğun kar yağışının bugün yaşanacağını belirterek uyarılarda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle Afet Koordinasyon Merkezi’nde açıklamalarda bulundu. Twitter’dan canlı yayını paylaşan İmamoğlu, “Bugün kar yağışının en yoğun yaşanacağı gün. İBB olarak sahadayız” notunu düştü.

Kar yağışının dün gece saatlerinden itibaren yoğunlaştığını ifade eden İmamoğlu, İstanbul’un genelinde anlık yağışlarla görüş mesafesinin azalabileceğini belirtti. İBB Başkanı, yurttaşlara toplu taşıma kullanma ve tedbiri elden bırakmama çağrısında bulundu.

“Sokak canlıları için besleyici kuru mama dağıtımımızda 657 noktada devam ediyor” diyen İmamoğlu, kar yağışı üzerine önlemlerin alındığını belirtti.

İmamoğlu konuşmasına şöyle devam etti: Bazı noktalarda bir iki kaza özellikle TEM üzerinde gelen bir ufak kaza oluştu. Onun dışında trafikte birkaç müdahalemizin olduğunu da ifade edelim.

Son olarak hafızalarda o kalsın, kar yağışı devam ediyor. Tedbirlerimizi almaya devam etmek durumundayız. Yarın öğleden sonraya kadar kar yağışı etkisini devam ettirecek.

VALİ YERLİKAYA’DAN YENİ UYARI

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da bugün şiddetlenmesi beklenen kar yağışına ilişkin yeni uyarılarda bulundu.

Yerlikaya Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi: Kıymetli Hemşehrilerim; Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nün bu sabah 10.30’daki verilerine göre, İstanbul genelinde bugün, 12.00-24.00 arası Kuzey kesimleri yer yer yoğun olmak üzere kuvvetli kar yağışları bekleniyor. Lütfen dikkatli olalım, tedbiri elden bırakmayalım.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER