Bilindiği üzere şehirlere göre 7 günlük her 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka sayıları açıklandı. Haritaya göre, vaka sayılarının en az olduğu il Hakkari oldu.

280 bin nüfuslu Hakkari’de haftalık vaka sayısının 9, günlük vaka sayısının ise 1 olduğu belirtildi. Kentteki devlet hastanesinde koronavirüs Servisi ve yoğun bakımda hasta olmadığı belirtildi.

Hakkari’de Günlük vaka sayısı 1’e düştü! Artık 1 Mart Bekleniyor

Hakkari'de Günlük vaka sayisi 1'e düştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, twitter hesabından 15 ile 21 Şubat 2021 haftasına ait il il vaka sayılarını paylaştı. Haftalık 100 bin nüfusa karşılık gelen vaka sayısında bazı illerde belirgin artış olduğunu ifade eden Bakan Koca, tedbirlere uyma çağrısı yaparken, paylaştığı haritaya göre de haftalık vaka sayısı Hakkari’de 9.55’ten 3.21’e, düşerek Türkiye’de vaka sayılarının en az olduğu il oldu.

Böylelikle geçen hafta Türkiye’de ikinci sırada olan Hakkari bu hafta birinci sıraya yerleşti. Hakkari Devlet Hastanesi’ndeki sağlık çalışanları hastaneye gelen vatandaşların HES kodunu isteyip ateşlerini ölçtü. Bir hastanın bile olmadığı Hakkari Devlet Hastanesi’nin yoğum bakım ünitesi ve Covid-19 Servisi ise tamamen boşaldı.

Hakkkari Devlet Hastanesi’nin yoğum bakım ünitesi ve kovid servisinde yatan hastanın olmadığını belirten Başhekim Uzm. Dr. Hüseyin Kara, Hakkari’nin vaka sayısı konusunda 1. gelmesinin sağlık çalışanları olarak kendilerini mutlu ettiğini belirtti. 


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER