İtalya korona virüsten dolayı 651 kişinin daha hayatını kaybettiğini açıkladı. Bu cumartesi gününden bu yana en büyük rakam olarak kayıtlara geçti

Cumartesi günkü 793 ölüm olayından ardında daha küçük olmasına rağmen, İtalya’nın bir aylık salgın sırasında kaydedilen ikinci en yüksek ölüm olduğu bildirildi.

İtalya’da Ölüm Oranları Gittikçe Arttıyor

italya korona virüs ölümleri

Yeni enfeksiyonların sayısı yüzde 10.4 artarak 59.138’e yükseldi. İtalya’nın ölü sayısı şu anda 5.476’dır. Cumartesi günü kaydedilen 793 yeni korona virüs ölümünden daha az olarak kayıtlara geçti.

Korona virüsü cuma gününden bu yana 2.000’den fazla kişinin ölümüne yol açtı. Bu, pandeminin hükümetin çeşitli sınırlama ve sosyal uzaklaşma önlemlerini kırabileceğini öne süren korkunç bir rakam.

İtalya Yine de Umutlu

italya koronavirüs önlemleri

İtalyan sivil koruma hizmeti şefi Angelo Borrelli yine de umutluydu. Gazetecilere verdiği demeçte, “Bugün açıklanan rakamlar dünden daha düşük, umarım hepimiz bu rakamların önümüzdeki günlerde daha düştüğünü görürüz.Pazar günkü rakamlar, 8 Mart’ta Milano yakınlarındaki salgınında kuzey merkez üssü çevresinde uygulanan sıkı sınırlama önlemlerinin meyve vermeye başlayabileceğini gösteriyor”dedi. Milan’ın Lombardiya bölgesi Pazar günü yeni enfeksiyonların sadece yüzde 30,4’ünü bildirdi.

Bir ay süren kriz boyunca İtalya’nın korona virüs ölümlerinin üçte ikisini bildiriyordu. 10 milyon bölge resmi olarak Pazar günkü Covid-19 ölümlerinin yüzde 55,5’ini kaydetti.

60 milyon Akdeniz ülkesi, kamu toplantılarının yasaklandığı ve çoğu mağazanın kapatıldığı 12 Mart’tan bu yana etkili bir karantina altında.

Başbakan Gereken Önlemlerin Hepsini Alıyoruz

italya önlemleri arttirdi

Cumartesi akşamı İtalyan Başbakan Giuseppe Conte, tüm gerekli olmayan fabrikaların üretime son vereceğini duyurdu. Başbakan Giuseppe Conte, gece geç saatlerde yayınlanan TV adresinde, “Hükümetin aldığı karar, kesinlikle gerekli, çok önemli, vazgeçilmez, tüm mal ve hizmetleri garanti etmek için bölge genelinde tüm üretken faaliyetleri kapatmaktır”dedi.

55 yaşındaki İtalyan lider, marketlerin ve eczanelerin açık kalacağını vurguladı. Conte, “Ülkenin üretken motorunu yavaşlatacağız, ancak durmayacağız”dedi.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Kaynak : https://www.thelocal.it/20200322/breaking-italy-reports-651-new-coronavirus-deaths-as-toll-nears-5500
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!