Koronavirüs salgını ülkemizde artışını sürdürüyor. Yetkililerden de bu kapsamda ardı ardına açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Covid-19 salgınında bilançonun ağırlaştığına vurgu yaparak, tedbirlerin sıklaştırılması gerektiğini belirtti. Bu arada Soyer, yurttaşlara da gönüllü karantina çağrısı yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den Karantina Çağrısı

Karantina Cagrisi

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kasım ayı 4. birleşimi Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde yapıldı. Toplantıda konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, koronavirüs salgınına vurgu yaptı. Başkan Soyer, tüm Türkiye’de olduğu gibi İzmir’de de virüsün ciddi bir tırmanış içerisinde olduğunu belirtti.

Gönüllü bir karantina uygulamalarını rica ediyorum

İzmir’de özellikle deprem sırasında yaşananlar sebebiyle önlemlere çok fazla dikkat edilemediğine de değinen Başkan Soyer, “Bu süreç salgının yayılım hızını artırdı. Aynı zamanda Türkiye genelinde de çok ciddi bir artış var. Önümüzdeki günler çok kritik.” ifadelerini kullandı.

Okullarda ara tatilin başladığını belirten Tunç Soyer, “Tam da okulların tatile başladığı bir dönem. Ailelere rica ediyorum, bunu bir tatil olarak görmesinler ve zorunlu olmadıkça çocuklarını evden dışarı bırakmasınlar. Genel olarak da zorunlu olmadıkça evden çıkılmasın ve gönüllü bir karantina uygulamalarını rica ediyorum.

Önümüzdeki günlerde altından kalkamayacağımız çok ağır tablolarla karşılaşma ihtimali var. Çok ciddi bir yayılma hızı ve hastamız var. Hastanelerde yığılma var. Kısacası İzmir’de özellikle önümüzdeki günlerde tedbirleri daha da sıkılaştırmak mecburiyetindeyiz. İzmirlilerden rica ediyorum. Gönüllü karantinayı herkes kendi ölçeğinde başlatsın” açıklamalarında bulundu.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER