Ülkemizde ve dünya genelinde koronavirüse karşı mücadele kararlılıkla sürüyor. Bilindiği üzere dünya genelinde yaklaşık olarak 960 bin kişinin ölümüne sebep olan salgın ile ilgili önlemler alınıyor.

Bugün ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı saat 15.00’te başlayacak. Bu arada toplantının en önemli gündem maddesi, koronavirüs olacak. Artan Covid-19 vakalarına karşı yeni kısıtlama kararlarının alınıp alınmayacağı merak edilirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma günü yaptığı açıklamada “Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak durumundayız” açıklamasını yapmıştı.

Kabine Toplanıyor! Koronavirüse Karşı Yeni Kısıtlama Kararları Alınacak Mı?

erdogan koronavirus tedbirleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde saat 15.00’te kabine toplantısına başkanlık edecek. Bilindiği üzere toplantıda en önemli gündem maddesi Covid-19 ile mücadele olacak. Son dönemdeki vaka artışları konuşulacak, alınması gereken ilave tedbirler değerlendirilecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kabine üyelerini bilgilendirecek.

Koronavirüse Karşı Yeni Tedbirler Olacak Mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında Covid-19 vaka sayılarının artmasıyla ilgili yaptığı açıklamada; “Ne yazık ki uyarılarımıza halkımız ciddi manada dikkat etmedi. Dikkat edilen illerde vaka sayılarının düştüğünü gördük. Biz biraz gevşetince bu defa da başta Ankara, İstanbul olmak üzere bir anda vaka sayılarının yükselmeye başladığını gördük. Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız. O yüzden Bilim Kurulu, Sağlık Bakanlığı tedbirleri artırmak durumunda. Gerek toplu taşıma gerek düğün nikah salonu gibi yerlerdeki yaklaşımlarımız daha kararlı hale getirdik. Bunu keyfi yapmıyoruz. Sadece halkımıza olan duyarlılığımızdandır. Halkımız bir sıkıntı yaşamasın bundan dolayıdır. Şimdi bazı illerimizde olumlu dönüş başladı.” açıklamasını yaptı

Doğu Akdeniz Bir Diğer Sıcak Madde

Bilindiği üzere Doğu Akdeniz de önemli bir gündem maddesi olacak. Dahası diplomatik temaslar değerlendirilecek. Bu arada Suriye ve Libya’daki son gelişmeler de ele alınacak. Bakanların kabine toplantısında bir sunum yapmaları bekleniyor. Son olarak ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının ardından açıklama yapacak.

 

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!