Tüm gözler, bu hafta yapılacak 2022’nin ikinci Kabine toplantısında olacak.

KDV düzenlemesi, doğal gazda yeni dönem, bireysel emeklilik, memur ve emekliye ek zam gibi önemli konuların masada olacağı kritik toplantıda alınacak kararlar merakla bekleniyor. Aşı olamayana PCR testi zorunluluğunun kalkması ve Omicron varyantıyla artan vakalar gibi konuların da masada olacağı toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapacak.

Erdoğan Açıklayacak! Emekliye Memura Ek Zam, Yeni Fatura Sistemi, KDV Düzenlenmesi Masada

 

Kabine toplantısının bu hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleşmesi bekleniyor. Yarın Arnavutluk’u ziyaret edecek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yoğun temposu nedeniyle Çarşamba günü gerçeklemesi bekleniyor.

KDV düzenlemesi, doğal gazda yeni dönem, bireysel emeklilik, memur ve emekliye ek zam, aşı olamayana PCR testi zorunluluğunun kalkması ve Omicron varyantıyla artan vakalar gibi kritik konuların masada olacağı toplantıda kritik kararların alınması bekleniyor.

Tüm gözlerin çevrildiği 2022’nin ikinci Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Millete Sesleniş’ konuşması yağacağı öğrenildi.

KABİNE TOPLANTISINDA KRİTİK MADDELER MASADA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık edeceği ve sonrasında açıklamalarda bulunacağı Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının bu haftaki gündeminde birçok farklı alanda çok sayıda kritik başlık bulunuyor. Ekonomik adımlar, koronavirüsle mücadele, terörle mücadele, meclis çalışmaları ve dış politika olmak üzere önemli konular masada olacak.

KDV DÜZENLEMESİ GÜNDEMDE

Kabine toplantısında ekonomi başlığı oldukça önemli. Manipülasyonlara karşı atılan adımlar sonrasında dengeye oturan kur ile alınacak yeni önlemler kurulun gündeminde olacak. Kur ve dalgalanmaya ilişkin hayata geçirilen uygulamaların sonuçları değerlendirilecek. KDV düzenlemesi de konuşuluyor. Çalışmada gelinen son durum masada olacak.

KORONAVİRÜSLE MÜCADELE

Koronavirüse karşı verilen mücadelede son duruma ilişkin değerlendirmeler yapılacak.

YENİ EKONOMİ MODELİ

Yeni ekonomi modelin yasal alt yapısını oluşturan düzenlemenin görüşmeleri Meclis Genel Kurulu’nda kaldığı yerden devam edecek. 10 maddesi kabul edilen teklifle birlikte Kur korumalı TL vadeli mevduatın yasal çerçevesi çizilmiş olacak.

MEMUR VE EMEKLİYE EK ZAM, DOĞAL GAZDA YENİ DÖNEM

Teklifle doğal gaza kademeli fiyatlandırma getirilirken iklim şartlarına göre tarife belirlenmesi için BOTAŞ’a yetki verilecek.

Bireysel emeklilik sisteminde ise yüzde 25 olan devlet katkısı yüzde 30’a çıkartılacak. Düzenlemedeki en önemli başlık memur ve emeklilere 2 buçuk puanlık ek zam. Ek zamla birlikte memurlar ve emeklileri ocak ayında yüzde 30 virgül 95 zam almış olacak. Ayrıca en düşük emekli aylığı da 2 bin 500 liraya çıkartılacak.


Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 12 ay önce

Twitter şifre deşdirme