Koronavirüs pandemisi nedeniyle turizm, eğlence sektörlerinde faaliyetlerin kısıtlanması turizmcileri ve müzisyenleri zor durumda bıraktı. Normalleşme kararları sonrası özellikle müzisyenlerle ilgili haziran sonuna kadar yeni gelişme olmaması tepkilere neden oldu. Bunun üzerine ilk Kabine toplantısında; turizm ve eğlence sektörleriyle ilgili bir dizi gevşeme kararları alınacak.

Gözler ilk Kabine toplantısında! Gelen Yoğun Tepkiler Üzerinde Yeni Adım Atılıyor

Tam Kapanma Olmayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 Haziran’dan sonra uygulanan normalleşme kurallarını açıklamasının ardından kendileri için herhangi bir gevşeme kararı alınmayınca müzisyenler durumu tepkiyle karşıladı. Gelen eleştiriler üzerine önümüzdeki günlerde toplanacak Kabine toplantısında konuya ilişkin bir dizi gevşeme kararı alınacak.

“YENİ KARARLAR BUGÜNKÜNDEN FARKLI OLACAK”

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Turizm, eğlence ve sanat dünyasından gelen haklı tepkilerin tesiriyle haziran sonuna kadar geçerli diye duyurulan yeni kurallar muhtemelen ilk Kabine toplantısında bir kademe daha gevşetilecek. Beklentileri karşılar mı bilmem ama bugünkünden farklı olacağı kesin” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 2 ay önce

Twitter şifre deşdirme