MEB tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin karneleri elektronik ortamda paylaşıldı ve şuan bakabilirler. Şuan isteyen veliler veya öğrenciler https://e-okul.meb.gov.tr/ adresinden karnelerine bakabilirler. E okul karne sorgulama, ilkokul karne sonuçları burada görüntülenebiliyor. E okul sınav sonuçları

E-Okul Karne Sorgulama

İlkokul Karne Sonuçları

Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden yani e-okul.meb.gov.tr adresinden öğrencinin TC kimlik numarası ve okul numarası ile sisteme giriş yapan veliler karne sorgulama işlemini yapabilecekler.

Karneler bu yıl ilk kez online olarak verilirken şuan da takdir ve teşekkür de veriliyor.

Liseli öğrenciler talep etmeleri halinde “takdir, teşekkür, onur ve üstün başarı” belgelerini okuldan alabilecekler.

Milli Eğitim Bakanlığınca ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki yaklaşık 18 milyon öğrencinin 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonuna ilişkin karne ve başarı belgeleri e-Okul’dan erişime açılacak. Öğrenciler e-okul.meb.gov.tr sayfasından VBS sistemi aracılığı ile görüntüleyebilecek. Peki, Dijital karne nasıl alınacak? e okul üzerinden karne notları nasıl öğrenilir? e Okul VBS’ye giriş ekranı

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin karneleri kısa bir süre sonra elektronik ortamda erişime açıldı. Bakanlıktan alınan bilgiye göre, ilkokul, ortaokul, lise kademelerindeki tüm öğrenciler karnelerine “e-okul.meb.gov.tr” internet sitesi üzerinden ulaşabilecek. Öğrenciler, “takdir ve teşekkür” belgelerine de sistem üzerinden erişebilecek.

E-OKUL KARNE GÖRÜNTÜLEME İÇİN TIKLAYINIZ

e-Okul VBS sistemi ile aşağıda yer alan tüm hizmetlere kolayca ulaşabilirsiniz. e-Okul hesabına giriş yaptıktan sonra sol taraftaki menüde hizmetler yer almaktadır. Bu hizmetleri hem öğrenciler hem de veliler kullanabilmektedirler.

E OKUL NOT GÖRÜNTÜLEME EKRANI

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nin (VBS) en sık kullanılan hizmetinden birisi de not görüntüleme ekranıdır. Öğretmenler sınav sonuçlarını sisteme girdikten sonra, öğrenci ve veliler de e-Okul VBS sistemine giriş yaparak sistemdeki notları görüntüleyebiliyor.

COVID-19 salgını tedbirleri kapsamında, TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla başlayan 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecek. Bu kapsamda e-Okul sisteminde yoğunluk yaşanmaması için ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki yaklaşık 18 milyon öğrencinin 2020-2021 eğitim öğretim yılı karneleri, 18 Haziran’dan itibaren e-Okul’dan erişime açılacak.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER