Kayseri deprem son dakika! Kayseri deprem kaç saniye sürdü! İşte detayları. Art arda açıklamalar geldi.

Kayseri’nin Sarıoğlan ilçesinde saat 02.28’de 4.9 büyüklüğünde deprem oldu. Çevre il ve ilçelerden de hissedilen depremde ilk belirlemelere göre herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

Kayseri Deprem Son Dakika! Kayseri Deprem Kaç Saniye Sürdü!

Kayseri Deprem Son Dakika!

Kayseri’nin Sarıoğlan ilçesinde saat 02.28’de 4.9 büyüklüğünde deprem oldu.

AFAD verilerine göre 20.44 km derinliğinde gerçekleşen deprem çevre il ve ilçelerde de de hissedildi.

KAYSERİ DEPREM SESİNİ DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN..

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi depremi önce 4.9 büyüklüğünde açıkladı daha sonra 5.1 olarak revize etti.

AFAD’tan yapılan ilk açıklamada, herhangi bir olumsuz ihbarın bulunmadığı belirtilerek, “Geçmiş olsun Kayseri. Sarıoğlan ilçesinde meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır.

Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Gelişmeleri takip ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Hava sıcaklığının eksi 7 derece olarak ölçüldüğü Kayseri’de depreme uyurken yakalanan birçok vatandaş endişe içerisinde dışarıya çıktı. İlk belirlemelere göre depremde herhangi bir olumsuzluk yaşanmazken, Valilik ve belediye ekiplerinin merkez ve ilçelerde hasar meydana gelip gelmediği konusunda çalışmalar başlattığı öğrenildi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, depremin ardından yaptığı açıklamada “Merkez üssü Sarıoğlan olan 4.9 şiddetinde bir depremi şehrimizde yaşadık. Öncelikle hepimize geçmiş olsun. Şu an için elimize ulaşan olumsuz bir haber yok. Rabbim bizleri her türlü afetlerden korusun” dedi.

BAZI EVLERDE HASAR VAR

Depremi yaşayan bir vatandaş acayip bir şekilde sallanma hissettiklerini söyledi. Depremde evinde çatlaklar oluşan vatandaş, o anları anlatarak, “Uyuyordum, bir anda acayip salladı. Evi çok çatlattı.

Evde hasar var ama bende bir şey yok. Sallanmanın şiddetiyle kafama sıva düştü” dedi. Depremin ardından ilçe merkezinde, Palas ve Ilıca Mahallelerinde bulunan bazı evlerde hasar oluşurken, deprem dolayısıyla yaralanan olmadığı öğrenildi.

CAN MAL KAYBI YOK

Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım, “Şimdilik ilçemizde bir can ve mal kaybı yok. Ufak tefek çatlaklar var. Çok şükür bir sıkıntımız yok. Şuana kadar 3-4 evden ihbar aldık. Onun haricinde bir sıkıntı gözükmüyor.

Hava aydınlanınca ortaya çıkacak. Bizlerde teyakkuz halindeyiz. Bütün ekipler sahadalar. İnşallah şuanda bir sıkıntı gözükmüyor. Muhtarlarımızla da görüştük ve yaralı olduğuna dair bir ihbar almadık” ifadelerini kullandı. Öte yandan, itfaiye, AFAD ve Türkuaz Arama Kurtarma Derneği ekiplerinin ilçedeki çalışmaları sürüyor.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER