Kediler neden hep insanları dinliyormuş gibi yaparlar. Kediler neden hemen kucağa çıkarlar yada kanepe gördüğünde oraya zıplamaya çalışırlar. Kediler sahiplere karşı bazen garip davranış içinde bulunabilirler.

Kediler asla insanları korkutmak için hamle yapmazlar, görüldüğü üzere bazen garip davranışlar içinde bulunabilirler ama kedilerin kendilerine has özellikleri vardır, bunlardan kaynaklı olabilir.

kedi davranislari tuhaf kedi

Kedilerin temel özelliklerinde ısı, koku, dikkat ve bölgeleri vardır. Bunlar kedilerin en önemli özellikleridir. Tabi bazen bunlarda dolayı da garip davranışlar sergileyebilirler. Kediler neden hep yükseğe daha yükseğe çıkmaya çalışır, bunu düşündünüz mü çünkü kediler patron olmayı severler, alanları onların her şeyidir adeta, gelin bu sorular birlikte bakalım.

Kedi Davranışları Neden Bazen Çok Garip Olur?

Kedilerin bazen kendilerine has garip davranışları olur, peki bu garip kedi davranışları dediğimiz duruşları neden sergiler, gelin birlikte bakalım.

1- Koku

kediler davranislari

Kedilerin çok güçlü bir koku alma duyusu vardır. İnsanlardan çok daha güçlü koku alma duyusu vardır. Gün boyu dışarıda gezdiniz üstünüze çeşitli kokular sindi yada aroma gibi kokan parfümler sıktıysanız işte o zaman kedileri direk üstünüze çekmiş olursunuz çünkü aroma kokusu onlara çok yakın bir koku olarak gelir yani güven duygusu verir. Sizce de tuhaf değil mi?

Bu arada kedilere dediğimizi çeviren uygulamalara https://webhakim.com/kedilere-dedigimizi-ceviren-uygulama.html bakabilirsiniz. 

2- Isı

kedi davranislari webhakim

Kediler sıcağa bayılırlar. Kedilerin vücut ısı insanlardan yüksektir. Kendilerini iyi hissetmek için daha fazla sıcağa ihtiyaç duyarlar. Bu sebepledir ki, kediler kucağa uzanmayı çok severler yada sıcak bir yere. Fakat kucağınıza almazsanız hemen farklı bir yer ararlar mesela, dizüstü gibi yada yatağınızın içi gibi yerlere hemencecik kıvrılıp yatabilirler.

3- Dikkat

kedi davranislari ve anlamlari

Kediler de insanlar gibi dikkatinizi kendisine vermenizi isterler, yapmazsanız bunda da ısrarcı olurlar. Diyelim ki, işiniz var dizüstü bilgisayarda yada TV de maç seyrediyorsunuz, kediler eşyalarınız üstüne tuhaf bir şekilde yatarlar, garip hareketler yapmaya başlarlar.

4- Alan

kediler neden garip davranir

Kediler çok bölgecidir kendilerinin her zaman patron olduğunu hissetmek isterler. Kendilerine ait sınırlarına yaklaştırmazlar. Her zaman yüksek yerde olmayı severler. Mutfak tezgahı, kanepe, koltuk, masa yüksek nere varsa hemen oraya çıkarlar.

Not: Benim kedim vardı, çok severdim. Ellerim ile beslerdim, her zaman kucağıma çıkardı, hemen yanıma gelir beni sev derdi. Ayağıma kafasını sürer, benimle ilgilen derdi. Karnı acıktığında miyav derdi ve gözlerini açar bana bakardı. Omzuma çıkar benimle oynardı. Yabancı kedi geldiğinde hemen cesur yürek olurdu. Di’li geçmiş zaman kullandım çünkü kedim maalesef öldü.

garip kedi davranislari

Kedim ile olan anılarımı sizle paylaşmak istedim, aslında kediler fazla tuhaf değiller, onlarda bizim gibi sevgiye ihtiyaç duyuyorlar, lütfen kedilere ve diğer hayvanlara karşı yardımsever merhametli olalım.

Sizin de kediniz varsa bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz. 

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER