Kendi iPhone’nunu Yapmak İçin Çin’e Gitti !

Ana Sayfa Haber Kendi iPhone’nunu Yapmak İçin Çin’e Gitti !
  Teknoloji, o kadar kapsamlı ve ilgi çekici bir olgu haline geldi ki, insanlar artık teknolojiyi hobi haline getirdi.Tıpkı, boş zamanlarında iPhone’ları inceleyip, mekanizmalarını toplayan bu adam gibi.

Kendi iPhone’nunu yapmak için Çin’e giden Scotty Allen, ihtiyaç duyduğu tüm parçaları toplamak için Hong Kong’un kuzeyinde bulunan Shenzen şehrine gitti ve tam bir ay boyunca iPhone yapmak için gerekli tüm metaryelleri topladı.

Şehirdeki tüm maceralarını kaydeden Scotty, takipçilerine 24 dakikalık bir vlog çekti ve iPhone’nu yaparken karşısına çıkan bütün engelleri anlattı.

Scotty, Çin’de dolaştığı teknoloji pazarlarına hayran kaldığını ve gerçekten bir akıllı telefonu yapmanın ne kadar zor olduğundan bahsetti.

Ayrıca, evdede bunu yapmaya çalıştığını söyleyen Scotty, kendi çabalarımla bulduğum iPhone parçaları bana 1000 dolara patladı.Ancak, iPhone yapmak için Çin’de topladığım parçalar 300 dolar civarına denk geldi.Toplamda iPhone’nu 300 dolara maal eden bu adam kendi blog sitesinde iPhone yapmak için gerekli tüm detayları anlattı.

Scotty Allen’ın iPhone’nu nasıl yaptım makalesine dilerseniz burdan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir