Kentucky Sandvicini Uzaya Gönderiyor!

Ana Sayfa Haber Kentucky Sandvicini Uzaya Gönderiyor!
  Şirketler tüketicilerinin ilgisini çekmek için her zamankinden daha büyük bir yarışın içerisindeler. Çok fazla reklam mecrası ve reklam stratejisi var.

Kentucky Fried Chicken tarihi bir marka olmasından mütevellit, yeni jenerasyonlara daha agresif bir algı yerleştirmesi gerektiğini farketmiş, hatta çıtayı da biraz yukarı koymuş. 24 Nisan tarihinde ilk kez çıkış yapan ‘Zinger Burger’ hali hazırda uluslararası marketlerde en çok ilgi gören sandviçlerinden.

Zinger’i pazarlamak için marka önemli bir aktörle anlaşmaya vardı: Rob Lowe. Bu reklamın hikayesinden aktörüne, enerjisinden temasına kadar her detayın 35 yaş altı kitleye ulaşmak için düzenlendiği görülüyor. Lowe’un astronot kıyafetiyle seslenişi izlenmeye değer.

Tesadüf o ki Lowe aynı zamanda ikonik KFC kurucusu Colonel Harland Sanders (Aynı zamanda logodaki kişi) ile de tanışıyor. Lowe’un dedesi Ohio’da bölgesel restaurantlardan sorumlu kişi ve bir gün Sanders’la buluşmaya Lowe’u da götürüyor.

Şaka bir yana, KFC gerçekten uzaya bir sandviç götürme derdinde. KFC’nin Amerika başkanının açıklaması şu şekilde: “Uzaya bir tavuklu sandvici nasıl göndereceğimiz hakkında hiçbir fikrim yok, ama pazarlama ekibimiz yapabileceğine inanıyor.” 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir