Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Haziran ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemelerini 9 Temmuz’da yapacağız” açıklamasında bulundu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin sosyal medya hesabından nakdi ücret desteğine ilişkin açıklama yaptı.

 

Haziran ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemelerini 9 Temmuz’da yapacağız. Ödemeler vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatırılacak. IBAN bilgileri bulunmayan veya hatalı olan vatandaşlarımız ise ödemelerini PTT üzerinden alabilirler.

NAKDİ ÖDEME DESTEĞİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

Bakan Duyurdu! Nakdi ücret desteği ödemeleri yatıyor

para

Bilgin, yazılı açıklamasında, haziran ayına ait kısa çalışma ve işsizlik ödeneklerinin yarın banka hesaplarına yatırılacağını belirterek, IBAN bilgileri bulunmayan veya hatalı olan vatandaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacağını bildirdi.

İBAN Numarası İŞKUR Kayıt ve Güncelleme

Bilindiği üzere İBAN numarası ödeneğin hesaplara yatması için çok önemli konumdadır. Açıklamaya göre; İşsizlik maaşı veya kısa çalışma ödeneğinin hesabına yatırılması için;

  • ilk önce https://esube.iskur.gov.tr adresine giriş yapın.
  • Sayfaya girdikten sonra IBAN bilgilerinizi girmek veya güncellemek için tıklayınız. Sekmesine giriş yapın.
  • Açılan sayfanın en altında IBAN kutusu yazan yere paranızın yatmak istediği hesabınızın İBAN numarasını yazın.
  • Bilgilendirme metnini okuyup kabul ettikten sonra kaydetme tuşuna basınız. Bu işlemler sonrasında ödeneğiniz hesabınıza yatacaktır.

Yeni haftada Nakdi Ücret Desteği ödemeleri de gerçekleştirilecek. Eylül ayı ödemeleri 8 ile 9 Ekim tarihinde hesaplara aktarılacak. Son olarak ödemeler, yine banka hesapları üzerinden T.C. kimlik numarasının son hanesine göre yapılacak.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER