Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, mayıs ayına ait nakdi ücret ödemelerinin 8 Haziran’da hesaplara yatırılacağını duyurmuştu. Birçok vatandaşın faydalandığı destek ödemesi bugün hesaplara yatıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, mayıs ayına ait nakdi ücret ödemelerinin 8 Haziran’da hesaplara yatırılacağını geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile duyurmuştu.

NAKDİ ÖDEME DESTEĞİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

MAYIS AYI NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ BUGÜN ÖDENİYOR

8 Haziran’da ödemelerin banka hesapları üzerinden yapılacağını vurgulayan Bakan Bilgin, yaptığı açıklamada sistemde IBAN bilgisi eksik veya hatalı olan kişilerin ödemelerinin ise PTT aracılığıyla gerçekleştirileceğini duyurmuştu.

BAKAN BİLGİN AÇIKLAMIŞTI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Mayıs ayına ilişkin Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemelerini 4 Haziran’da hesaplara yatırıyoruz” demişti. Ödemelerin banka hesaplarına yatırılacağını, IBAN bilgileri bulunmayan veya hatalı olan vatandaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacağını vurgulayan Bakan Bilgin, “Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemeleri 4 Haziran Cuma günü hesaplara yatırılacak” açıklamasını yaptı.

Bakan Duyurdu! Nakdi ücret desteği ödemeleri için tarih belli oldu!

para

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Mayıs ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemelerinin 8 Haziran’da gerçekleştirileceğini bildirdi.

Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak?

Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Mayıs ayına ilişkin Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemelerini 4 Haziran’da hesaplara yatırıyoruz” dedi. Ödemelerin banka hesaplarına yatırılacağını, IBAN bilgileri bulunmayan veya hatalı olan vatandaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacağını vurgulayan Bakan Bilgin, “Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemeleri 4 Haziran Cuma günü hesaplara yatırılacak” açıklamasını yaptı.

İBAN Numarası İŞKUR Kayıt ve Güncelleme

Bilindiği üzere İBAN numarası ödeneğin hesaplara yatması için çok önemli konumdadır. Açıklamaya göre; İşsizlik maaşı veya kısa çalışma ödeneğinin hesabına yatırılması için;

  • ilk önce https://esube.iskur.gov.tr adresine giriş yapın.
  • Sayfaya girdikten sonra IBAN bilgilerinizi girmek veya güncellemek için tıklayınız. Sekmesine giriş yapın.
  • Açılan sayfanın en altında IBAN kutusu yazan yere paranızın yatmak istediği hesabınızın İBAN numarasını yazın.
  • Bilgilendirme metnini okuyup kabul ettikten sonra kaydetme tuşuna basınız. Bu işlemler sonrasında ödeneğiniz hesabınıza yatacaktır.

Yeni haftada Nakdi Ücret Desteği ödemeleri de gerçekleştirilecek. Eylül ayı ödemeleri 8 ile 9 Ekim tarihinde hesaplara aktarılacak. Son olarak ödemeler, yine banka hesapları üzerinden T.C. kimlik numarasının son hanesine göre yapılacak.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!