Dünya genelinde Omicron etkisini sürdürmeye devam ediyor. KTTC’de bundan nasibini almış ülkelerin başında geliyor. 

KKTC’de 3 gündür rekor tazeleyen vaka sayıları sebebiyle sağlık sisteminde de aksamalara yol açtı. Bazı hastanelerde yoğunluk nedeniyle hasta kabulü yapılamıyor. Yeni tedbirler yolda.

Korona KKTC’de Rekor Kırdı! Sağlık Sisteminde Aksama Noktasında

Korona KKTC

KKTC’de Covid-19 salgınında günlük vaka sayısı son 3 gündür rekor tazeliyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde son 24 saatte bin 1 yeni vaka tespit edilmesi ile salgının başlangıcından bu yana günlük en yüksek vaka sayısı kayıtlara geçti.

Ülkede, son 24 saatte yapılan 20 bin 882 test ile bin 1 yeni vaka tespit edilirken, toplam vaka sayısı 39 bin 371’e ulaştı. KKTC’de Salgınından başından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı kayıtlara geçti.

TOPLAM CAN KAYBI 143’E ULAŞTI

Vakaların 434’ü Lefkoşa’da, 239’u Girne’de, 242’si Gazimağusa’da, 50’si Güzelyurt’ta, 12’si İskele’de ve 24’ü Lefke’de kaydedildi. KKTC’de salgının başından bu yana 143 kişi hayatını kaybederken, 13 kişi ise yoğun bakımda tedavi altında olduğu bildirildi.

HASTA KABULÜ YAPILAMIYOR, EK TEDBİRLER GÜNDEMDE

KKTC genelinde ki devlet hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanları arasında da Covid-19’un yayılması nedeniyle sağlık sisteminde aksaklıklar yaşanmaya başlarken, Girne Akçiçek Hastanesi ile Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi polikliniklerinde hasta kabulü yapılamıyor.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER