Korona virüs konferansına, korona virüs engelli! Dünya'da birçok toplantıların, etkinliklerin iptal olmasına neden olan korona virüs, bu kezde kendi üzerinden yapılacak konferansın iptal edilmesine sebep oldu.

Korona virüs salgını küresel olarak insanları etkilemeye devam ediyor. Korona virüs pandemisi ile birlikte olay çok ciddi boyutlara ulaşmış oldu.

New York’te Cuma günü düzenlenecek olan korona virüs ” Doing Business Korona virüs” konferansı iptal edildi. Geniş kapsamlı olarak değerlendirilecek olan konferansta, farklı sunumlar ve kriz çözümleri değerlendirilecekti fakat virüs buna engel oldu.

Korona Virüs Konferansı Korona Virüs Sebebiyle İptal Edildi!

korona virus nedeni ile iptal oldu webhakim

Diğer yandan CFR, 11 Mart ve 3 Nisan tarihleri aralığında New York ve Washington’daki ulusal etkinlikleri, toplantıları ve konferanslar dahil olmak üzere yüzlerce organizasyonları iptal ettiğini duyurdu.

New York otomobil fuarları da dahil olmak üzere tüm toplantılar iptal edildi. New York Otomobil Satıcıları Birliği salı günü yaptığı açıklamada, otomobil fuarlarının Ağustos ayı sonuna kadar yeniden planlanacağını söyledi.

New York’taki olaylar, şehirdeki vakaların artması ve özellikle New Rochelle banliyösünde salgın sebebi ile gözetim altına alınmaktadır.

Korona Virüs Nedeni İle Halka Açık Yerlerde Kapatılacak

korona virus iptal ettirdi

Basın toplantısında Ulusal Muhafız, salgının yayılmasını yavaşlatmak ve durdurmak amacıyla halka açık olan toplama alanlarının kapatılmasını sağlayacak.

Bloomberg News tarafından toplanan verilere göre korona virüsü, ABD genelinde, yeni korona virüsün yayılması nedeni ile yaklaşık olarak 1 milyon kişinin katıldığı 50’den fazla etkinliğin iptal edilmesine yol açtı.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Kaynak : https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-03-10/coronavirus-conference-gets-canceled-because-of-coronavirus
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!