Korona virüsü nedeni ile Japonya yakınlardaki bulunan yolcu gemisine 2000 tane iPhone verdi. Her bir yolcunun doktorlar ile sağlıklı şekilde iletişim kurması amaçlanmıştır.

japonya telefon dagitti

Japonya açıklarında korona virüsü tespit edildikten sonra okyanusta bekletilen Diamond Prenses gemisi bulunmaktadır. Macotakara kurumunun yaptığı açıklamaya göre gemide bulunanlara 2000 tane iPhone dağıtıldı.

Korona Virüsü Nedeniyle Japonya 2000 Adet iPhone Dağıttı

Korona Virusu Nedeniyle Japonya 2000 Adet iPhone Dagitti

iPhoneların sağlık sorunları nedeni ile insanlara verildiği anlaşılmaktadır. Hem sıkılmamaları için hemde doktorlar ile direk temasa geçmeleri için telefonlar dağıtıldı.

Japonya Sağlık Bakanlığı da Diamond Princess gemisinde korona virüsü olduğunu doğruladı. Tüm detaylar düşünülerek işlemler yapılmaktadır. Ayrıca her yolcu başına ve mürettebata iPhone telefonlar temin edilecek, açıklamalarını yaptı.

Japonya Refah, Çalışma ve Sağlık Bakanlığı telefonların dağıtılmasının temel amacı tüm yolcuların doktorlar ile iletişimin sağlıklı şekilde sağlanmasıdır. Doktorlara istediklerini rahatlıkla sorabilmeleri için bu yola başvurduklarını dile getirdi.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Kaynak : https://www.imore.com/2000-iphones-have-been-given-people-stuck-cruise-ship-near-japan
Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Anonim 8 ay önce

neden ayfon?