Soy ismi He olan bu kadın bugün hastanede şişme bir zürafa kostümüyle görüntülendi. Hastaneye gitmesi gereken ve maskesi olmayan kadın Korona Virüsünden korunma yolunu şişme kostümde buldu. Herhangi bir koruyucu kıyafet giymemesine rağmen cesurca dolaşan He’yi görenler şaşkına döndüler. Maske bulamadığını ve kostümüne güvendiğini söyleyen He işini hallettikten sonra evinin yolunu tuttu.

Korona Virüsüne Karşı Maske Bulamayan Kadın Hastaneye Zürafa Kostümüyle Gitti

Son zamanlarda revaçta olan Korona Virüsü dünyada 64,400 vaka sayısı ve beraberinde getirdiği 1,383 ölümle birlikte bir hayli korkulan bir hal almış durumda. Bir hastaneyi ziyaret eder bayan He babasının enfekte olma riskini azaltmak için hastaneye gitmeye ve doktorundan bir web kamerası aracılığıyla kendisiyle sanal bir konsültasyon yapmasını istediğini belirtti.

Dr Ao Suhua ise bayan He’nin teklifini kabul etti ve He’nin babasıyla bir görüntülü konuşma gerçekleştirdi. Bayan He’nin taktığı maskenin kullanılamaz halde olduğunu gören Suhua durumu He’ye iletti. Bunun ardından He:2017’den beri aynı maskeyi kullanıyorum. Satılık maske yok.” açıklamalarında bulundu.

Yüz maskelerine artan talep nedeniyle Çindeki insanlar maskeye sahip olmak için çabalıyorlar. Uzmanlar ise maskelerin yetersiz ve günlük olduğunu uzun süreli kullanımının yarardan çok zararı olacağını belirtiyorlar.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Kaynak : https://www.dailymail.co.uk/news/article-8003665/Chinese-woman-dons-inflated-giraffe-costume-hospital-failing-buy-face-mask.html
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!