Çin'de ortaya çıkan korona virüsü Covid-19 salgını dünyanın her yerine hızlıca yayılmaya devam ediyor. Şu an itibariyle 10.031 kişinin ölümüne neden olan virüs gün geçtikçe de insanlara enfekte olmaya devam ediyor.

Çin’in Hubei eyaletinin Wuhan şehrinde ortaya çıkan korona virüsü tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. İnsanlar bu yüzden her türlü bilgiyi takip etmek için haberlere, sosyal medya platformlarına yönelmiş durumda. Corona virüs ile ilgili Kurzgesagt – In a Nutshell isimli Youtube kanalı paylaştığı videoda ”Corona virüs nedir ve ne yapmalısın” isimli bir paylaştığı videoda 18 saat saat için tam 4 milyon izlendi.

corona virus nerelerde yasar

Videonun genelinde korona virüs nedir, korona virüse karşı ne yapmalıyız teması işleniyor. İçerikte korona virüse karşı nasıl önlemler alabiliriz, korona virüs nasıl bulaşır şeklinde görsel bir şekilde anlatımlar yapılmış.

Corona virüsü gripten çok daha tehlikeli yayılma gösterir. Ayrıca başka canlıların hücrelerine yerleşerek çoğalabilirler. Bu şekilde çok daha fazla ölüm oranının artmasına sebep olurlar.

corona virus bulasici midir

Corona virüsü direk bağışıklık sistemini hedef alan birincil virüstür. 14 günlük kuluçka süresinden sonra tamamıyla yerleşen virüs organlara hasar vermeye başlıyor. Hücrelere yerleşen virüs sağlıklı hücrelerin kendini imha etmesini sağlarlar.

Corona virüs Nedir, Corona virüse karşı ne yapmalıyız? 18 Saatte 4 Milyon İzlenen Video

Bu videoyu Türkçe alt yazılı izlemek için, videonun altında bulunan alt yazı seçeneğini Türkçe yaparsanız, alt yazısı Türkçe olacak şekilde izleyebilirsiniz.

Masaüstünden türkçe altyazıyı açmak için:

  • İlk olarak Altyazılar’ı açın.
  • Ayarlar>Altyazılar bölümünden Türkçeyi seçebilirsiniz.

İşte o video:


Trend içerikler

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!