18 yaşındaki Brezilyalı ünlü model Valentina Boscardin, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Brezilya’nın Sao Paulo kentinde modellik yapan Valentina Boscardin Mendes, koronavirüse yenik düştü.

Genç Model Koronavirüse Yenik Düştü! Korona Aşısı da Olmuş

Genç model, Brezilya’daki memleketi Sao Paulo’da hastaneye kaldırıldıktan sonra zatürreye yakalanarak, Covid-19’a bağlı komplikasyonlardan öldü.

Boscardin’in annesi, kızının sağlıklı olduğunu ve aşılarını da yaptırdığını söyledi. Covid-19’a bağlı komplikasyonlar sonucu vefat eden genç modelin ölümü, ülkede gündem oldu.

ANNESİNDEN DUYGUSAL MESAJ

Ünlü modelin annesi Marcia Boscardin, kızının ölümü sonrasında “Hayatımın aşkına büyük bir acıyla veda ediyorum. Hoşçakal Valentina Boscardin Mendes” mesajını yayınladı.

Bu arada Geçen Haftaki Haberi de Vermek İstedik Bu Haberde ise Koronavirüs Aşısı Olmayan Çift Aynı Gün Hayatını Kaybetmişti

Koronavirus asisi gunde kac doz ve nerelerde yapilacak

Koronavirüs salgını, yeni ortaya çıkan Omicron varyantı ve hâlâ dünyanın birçok yerinde baskın varyant olmaya devam eden Delta’nın da etkisiyle hepimizin kâbusu olmayı sürdürüyor.

Süper bulaşıcı varyant Omicron şu ana kadar ağır hastalık yapmamasıyla umutları yeşertirken aşı ile korunmayan kişiler hastalığı ağır geçirmeye ve hayatını kaybetmeyeyse devam ediyor.

ABD’nin California eyaletinde yaşayan ve dört çocukları olan Alvaro ve Sylvia Fernandez çiftli de dünyadaki yüz binlerce insan gibi Koronavirüs’e yakalandı. Ancak hastaneye kaldırılan ve tedavi gören çift virüse yenik düştü.

Sadece birkaç saat farkla hayatlarını kaybeden çiftin ardında ise gözü yaşlı dört çocukları kaldı. 44 yaşındaki Alvaro Fernandez, aşı hakkındaki şüpheleri yüzünden aşı yaptırmadan önce daha fazla araştırma yapmayı istiyordu. Eşi Sylvia Fernandez de tıpkı kendisi gibi aşı yaptırmamıştı. İkisi de bir süre önce koronavirüse yakalandıklarını öğrendiler.

Alvaro Fernandez’in kız kardeşi “Beklemek ve biraz daha araştırma yapmak istemişti. Google’dan aşıyla ilgili makaleleri okuyordu. Haberlerde gördüğü her şeye inanmak istemiyordu.” diyerek kardeşinin neden aşısız olduğunu açıkladı.

15 yaşında lisede tanışan ve o günlerden beri birlikte olan Alvaro ve Sylvia Fernandez 25 yıllık evliydi ve 17 yaşındaki ikizleri de dahil olmak üzere tam 4 çocukları vardı.


Kaynak : https://www.newsweek.com/valentina-boscardin-model-covid-dies-aged-18-brazil-cases-1668959
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER