Salgın ülkemize yayıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı gereken önemleri hemde fiziksel olarak hemde internet üzerinden almaya devam ediyor. Bunlarda biri olan Hayat eve sığar korona virüsü uygulamasını devreye soktu. Bu uygulama ile bölgenizde riskli bölgeleri virüsleri detayları olarak göstermektedir. Uygulamayı herkes kullansın diye iPhone ve Android telefonları kullanan herkes indirebilir. Yapmanız gereken Play store hayat eve sığar uygulaması indir kısmına girerek indirebilirsiniz. Aynı şekilde Hayat eve sığar uygulaması App Store indir diyerek indirebilirsiniz. Detaylarına birlikte bakalım.

Hayat Eve Sığar Koronavirüs Uygulama İndir

Sağlık Bakanlığı korona virüs salgını nedeni ile ileri düzey tedbirler almaktadır. Bunlardan biri olan hayat eve sığar uygulaması ile virüsün yayılım hızını engellemek hemde anında vatandaşlara bilgi vermek amacıyla uygulamayı herkesin kullanımına açtı. Uygulamayı rahatlıkla indirebilirsiniz.

Hayat eve sığar Koronavirüs uygulama indir Android

Hayat eve sığar Koronavirüs uygulaması indir iPhone 

Uygulama Kullanımını Videolu Olarak Anlattık

Hayat Eve Sığar Uygulaması Özellikleri

Hayat eve sığar uygulaması ile her gün kullanıcılara virüs ile ilgili sağlık bilgilerini sormaktadır. Bireyleri ”ailem” kısmında dahil ettikleri insanlardan herhangi bir pozitif vakası var ise uyarılıyor. Uygulama bireylerin Bluetooth kısmını açarak sokakta yürürken karşılaştıkları herhangi birinde pozitif çıkarsa ”şu gün şu saatte pozitif birisiyle karşılaştınız” uyarası veriyor.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde yapılan bilgilendirmede ”Yakın sürede çok fazla riskli alanlarda dolaşan ve fazla kişi ile temas eden kişiye risk puanı verecek ve o kişiyi gerekirse teste gönderecek, hatta dahası arkadaşları varsa eklenmiş senin şu arkadaşının riski yükselmiş uyarısı verecek. Test yapılıp negatif çıkarsa, riski sıfırlayacak.

Uygulama ile bulunduğunuz bölgedeki enfekte hasta yoğunluğunu görebiliyorsunuz. Aile ve yakın görüştüğünüz herkese yükletme gayretinde olunursa faydası çok olacaktır. Ayrıca izolasyon altında bulunanların yüklemesi kaçınılmaz. Herkesin bu uygulamayı yükleyerek kullanmaya başlaması birçok şeyin takibini, hastalık sonrasındaki temas zincirinin kolayca bulunmasını sağlayacaktır.”

Hayat Eve Sığar Uygulaması Neden İndirilmeli

Uygulama görüldüğü üzere çok fonksiyonlu olarak hayata geçirilmiştir. Adeta hayat kurtaracak cinsten desek yeridir. Bu sebeple uygulamayı indirmenizde yarar vardır. Nerede olursanız olun sokakta, evde, markette, duraklarda sizlere virüs hakkında detaylı bilgiler veriyor.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!