Korona eğer hayvanlardan bulaştıysa bu insanların bağışıklık sistemi için oldukça kötü bir durum olabilirmiş.

News Scientist’e göre, 2019-nCoV gibi hayvan kaynaklı hastalıklar insana geçtiğinde, insanların buna daha önce direnç oluşturmadığı ve bağışıklık sisteminin bunu bilmediği için daha tehlikeli olabileceğini söylüyor.

Genel bir bakış açısından , başarılı bir virüsün, hızlı ve kolay yayılması gerektiğidir.

Yılanlardan Bulaştı İddiası Doğrumuydu?

Nature dergisinde yapılan araştırmalarda, koronavirüsün önceki söylentilerden ziyade yarasalardan ortaya çıktığını gösteriyor.

Koronavirüsü Söylendiği Gibi Hayvanlardan Bulaştıysa Çok Daha Tehlikeli Olabilir!

Önceki bilgilerde virüsün, yılanlardan bulaştığını bildirmişlerdir.

Ancak her iki durumda da endişeleniyorlar. Zoonotik bir virüs insanlara geçtiğinde, hayvanlarda bulunduklarından çok daha ölümcül olabilirler. Çünkü insanlardan ziyade bu tür bir virüs hayvanların bağışıklık sistemine adapte olmuşlardır.

Ancak şimdiye kadar koronavirüsü önceki zoonotik hastalıklardan daha düşük bir ölüm oranına sahip. Bu şuan için geçerli, bildiğiniz gibi virüsün bir kuluçka dönemi bulunuyor.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Anonim 6 ay önce

bence biyolojik olarak üretilmiştir insanların tükettiği gıdalara hayvan genleri koymaları buna neden olmadığını kimse söyleyemez daha kimbilir hangi hayvansal hastalıklar tehdit edecek insanlığı biyolojik savaş bu işte belki o hayvan için tehlikeli olmuyordur ama insanlar için aynısı söylenemez Türkiye bilim adamlarını bu konuda şimdiden eğitmeye başlamalı ileride aynı akibete düşmemek için