Çin'de ortaya çıkan Koronavirüs yaklaşık dünya genelinde 2 milyondan fazla insanın ölümüne sebep oldu. Hızla büyüyen virüsün hızlı büyüyen "sahte" tedavileri ortaya atılıyor.

Tüm dünya Koronavirüs’ü ile çalkalanıyor. Hastalık bu denli hızla yayılırken, Facebook’ta hızla yayılan yanlış ve yanıltıcı Koronavirüsü tedavileri ortaya çıktı. Koronavirüsün sahte tedavilerine bakalım.

Koronavirüsün Sahte Tedavileri Ortaya Çıktı!

Koronavirusun Sahte Tedavileri Ortaya Cikti

Facebook blogunda yayınlanan bir yazıda, koronavirüs ile ilgili yayınlanan tedavileri veya bilgileri takip edeceklerini açıkladı. Facebook, salgın hakkında paylaşılan tedavilerin tamamen yanlış ve yanıltıcı olduğunu açıkladı. Sosyal medyada da hastalığın hızla yayılıp neredeyse herkesi tedirgin etmesiyle birlikte, koronavirüsün yanlış tedavisinin bazı insanlar tarafından yayıldığı görüldü.

Facebook:

face

Küresel ağımız, içeriği gözden geçirme ve koronavirüs ile ilgili yayılan yanlış iddiaları ortadan kaldırma çalışmalarına devam ediyor. Bilgileri yanlış olarak değerlendirdiklerinde, Facebook ve Instagram’daki yayılmasını sınırlandırır ve insanlara bu ortaklardan doğru bilgileri gösteririz. Gerçekte kontrol edildiğini bildirmek için bu içeriği paylaşan veya paylaşmaya çalışan kişilere bildirim göndeririz.

Ayrıca Facebook, virüs ile ilgili komple teorilerini yaymaya çalışan bildirileri silmeye başlayacağını açıkladı.

Yanlış tedavilerle ilgili öne atılan saçma sapan yöntemler var. Örneğin, Çamaşır suyunun koronavirüsü iyileştireceği veya mevcut sağlık kaynaklarından alınan farklı tedavilerin koronavirüsüne çözüm olacağını gibi.

Instagram’da da yanlış tedavileri veya virüs ile ilgili haberleri yaymaya çalışan hashtag’lerin engelleneceğini de açıklayan Facebook, bu işi çok detaylı bir şekilde inceleyeceklerini bildirdi.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER