Bu işin genci yaşlısı kalmadı. ABD’nin New Orleans şehrinde yaşayan 17 yaşında bir genç koronavirüs nedeni ile hayatını kaybetti.
Sağlık Bakanlığı New Orleans’ta yaşanan ölümlerin en genci olduğunu bildirdi. 17 yaşındaki genç Çarşamba’dan bugüne kadar eyaletteki 18 yeni ölümden birisi.

Bu haber ile birlikte koronavirüsünün sadece hastalığı olanları veya yaşlıları tehdit etmediği söylenebilir. Şu an 17 yaşındaki bir gencin hayatını kaybetmesiyle gençlerin de büyük bir risk altında olduğunu söyleyebiliriz.

Koronavirüsün Yaşı Yok: 17 Yaşındaki Genç Hayatını Kaybetti

Olayın yaşandığı eyaletinin Valisi yaptığı açıklamada, ölen gencin farklı bir hastalığı olup olmadığı konusunda soruşturmanın devam ettiğini söyledi. Vali devam eden açıklamasında, bu olay herkesin risk altında olduğunu gösteriyor, yaştan ve farklı sağlık durumlarından ayrı olarak diğer nüfusunda karşılaşabilecekleri ihtimaller arasında ölümün olduğunu söyledi.

Bu en az yaşlılar kadar gençlerinde koronavirüsten dolayı ölüm riski taşıdığını gösteriyor. Gençlere tavsiyemiz uzmanların uyarısını görmezden gelmemeleri ve önlem almaya devam etmeleridir.


Trend içerikler

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!