• Ana Sayfa
  • Eğitim
  • KPSS 2020 soruları ve cevap anahtarı ne zaman açıklanır? 2020 KPSS soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak?

2020 KPSS soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? en çok merak edilen konuların başında geliyor. Bilindiği üzere sınav pazar günü gerçekleşmişti. Gözler ÖSYM’ye çevrildi, cevap anahtarı ve soruları ne zaman açıklanacak. KPSS soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? 2020 KPSS soruları ve cevap anahtarı yayımlandı mı?

2020 KPSS Lisans ÖSYM tarafından merkezi olarak düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı 6 Eylül günü yapıldı. Genel Yetenek, Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri olmak üzere sınavlar yapıldı.

KPSS SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2020 KPSS soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak

ÖSYM Başkanı Halis Aygün yaptığı açıklamada: Geçtiğimiz hafta sonu uyguladığımız KPSS Lisans Genel Yetenek Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumları sorularını ve cevap anahtarını 12-13 Eylül tarihlerinde yapılacak KPSS Alan Bilgisi oturumları ile birlikte 14 Eylül Pazartesi günü yayımlayacağız.

2020 KPSS soruları ve cevaplarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili bir duyuru yayımlanmadı. Geçtiğimiz yıl 14 Temmuz 2019 tarihinde uygulanan 2019-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) oturumlarının Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının % 10’ları 16 Temmuz 2019 tarihinde saat 16.45’ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden erişime açıldı.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER