Öncelikle bütün Kpss sürecinde emek vermiş, çalışmaya başlamış, çalışmaya başlamaya çalışıyor, kararsız kalmış, Kpss süreci biter bitmez çalışmaya başlamış veya okuldan yeni mezun ve kpss a en iyi kaynaklar hangisi ve hangilerini alsam beni ulaşacağım hedefe doğru bir şekilde götürür düşüncesi hakim ise, işte tam da bu noktada doğru adrestesiniz.

Kpss A Kaynak Tavsiyesi 2022

Arkadaşlar Kpss A En İyi Kaynaklar için yapmış olduğumuz videoları buradan izleyebilirsiniz. Dilerseniz yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

Kpss A İktisat Kaynak Önerileri

Kpss A Hukuk Kaynak Önerileri

Yüzlerce kişinin Kpss hakkında ki görüşlerini alarak, kitaplar hakkında bilgi ve yorum alarak, 4 yıl boyunca bu işin içinde olarak sizlere kpss a en iyi kaynaklar (İktisat-Hukuk-Muhasebe-Maliye) hakkında hangisi sizin için en iyi olur, bilgiler vermeye çalışacağız, tabiki yine karar sizindir.

Kpss A En İyi Kaynaklar ( Lisans Hukuk Kitap Önerileri )

Kanunname anayasa hukuku idare hukuku ve idari yargılama;

Ahmet nohutçu bu kitap hukuktan yüksek net isteyenler için çok iyi notları sadeliği özgünlüğü ile ve birçok kurum sınavlarına hitap etmesi açısından çok güzel.

Dönüşüm çıkmış sorular da cevapları açıklaması bakımından güzel bir kitap.

Sui Generis kpss hukuk soruları efsaneler arasında yer almış bir kitaptır.

kpss a kaynak tavsiyesi 2018

Burada değişik ve farklı sorularla karşımıza çıkan sui generis kendine ait özgün sorularla olayı bitirmiş, ve en önemli gördüğüm şey cevapları açıklamasında sadelik ve özgünlük bakımından ve kpss ye uygun tarzda sorularla herkesin en az bir kere çözmesi gereken bir kitaptır.

657 hukuk özel ve kamu hukuk soru bankası bir kpss öğrencinin farklı tarzda sorular görmesi açısından görmesi ve o soruları benimsemesi açısından çözmesi gereken bir soru bankasıdır kendisine has uslüp ve soru tarzları ile iyi bir kitaptır.

Konsensus kamu hukuku özel hukuk çıkmış sorular cevapların açıklanması bakımından çok güzel ve değinilmesi gereken yerlere önemli ifadeleri ekleyerek notlar tutturmaya yöneltmesi çok güzel.

Tan Tahsin Zapata Medeni ve Borçlar Kitabı da ileri derecede hukukçular için efsane bir kitap ama ilk başta ağır gelebilir.

İsmail Ercan İcra iflas ceza hukuk kitapları çok güzel ve iyi tasarlanmış ama tahsin zapata gibi ilk hukuka başlayanlar için biraz ağır gelebilir.

2021 Kpss A Lisans İktisat Kitap Önerileri

Kpss İktisat çıkmış sorular Cilt bir ve Cilt iki Zeynel dinler, bu kitapta tasarı açısından içerik açısından konuyu cevabın içinde açıklayan ve cevaplarda önemli yerleri tekrar konu anlatırmışcasına inanılmaz bir kitap, kpss öğrencisinin bitirmesi gereken kitaplar arasındadır.

Türkiye ekonomisi Yasin Çoban konu anlatımı sade ve öz hem çözümlü soruları hem çıkmış sınav soruları da mevcut.

İktisat Okulları Yüksel Bilgili Her Kpss A ya çalışan öğrencinin okuması gereken bir kitap en azından bu kitabı alıp roman gibi haftada 1 kere okuması bilgilerin akılda kalması açısından çok iyi bir kitap.

Makro ve Mikro iktisat Erdal Ünsal bu kitap ileri derecede iktisat çözmüş, artık level atlama sınıfında olanlar için çok güzel, artık iktisat onun için kolay lokma olanlar için ama yeni başlayanlar ve orta olanlar için çok ağır bir kitap.

Economicus İsmail Azgıt ve Selma Balaban Levent bu kitap en azında bir kere üstünden geçilmesi bir kitap, çoğu şeyleri kolay sade ve basit bir şekilde karşıya sunmuş, karışıklık yoktur ve iktisatın can alıcı yerlerine çok dokunmuş. Yine roman tadında haftalık okunması gereken kitaplardan biridir.

Kpss A En İyi Kaynaklar Muhasebe Kitap Önerileri

Muhasebe Konu Anlatımı Ferhat Yıldız bu kitap muhasebe bilmeyenlerin veya sevmeyenlerin için kpss hazırlanması bakımından ve sevdirmesi bakımından çok iyi tasarlanmış bir kitaptır açıklamalar ve öğrenciyle empati kurarcasına hazırlanmış bir kitap.

Numerus özgün muhasebe soruları Ferhat Yıldız muhasebe açısından öğrencilere sunulmuş efsane bir kitap en önemli şeylerden biri sorunun cevabında konu anlatırmışcasına açıklama yapması tabi diğer kaynaklarda illaki yapıyorlar ama konuyu sade ve özünü çok iyi açıklıyor. Bu kitap muhasebe korkunuzu yenecek bir kitap.

2021 Kpss A Lisans Maliye Kitap Önerileri

Maliye ders notları Arda Hakan Öğretir bu kitap en azından kpss öğrencisinin bir kere okuması gereken bir kitap, yine roman gibi en azından haftada 1 kere okunması gerekiyor, en azından kavramların ve terimlerin akılda kalması için çok yararlı bir kitap.

Maliye Pareto konu anlatımı bu kitap kpss a lisans maliye için yetecek bir kaynak, bunu bitirdikten sonra artık gönül rahatlığı ile artık soru bankası kitaplara geçip netleriniz artmasını izleyebilirsiniz gerçekten çok iyi tasarlanmış ve sadelik bakımından çok güzel bir kitap eğer ciddi anlamda maliyeden yüksek yapmak istiyorsanız bu kitabı es geçmeyin.

Optimus maliye soru bankası eğer maliyede çok yüksek netlere gözünüzü diktiyseniz bu kitabı gözden kaçırmayın. Açıklaması cevapların detaylarına girmesi bu kitabı çok üstte bir yere çıkardığı kesin, yine özgün ve sadelik açısından çok güzel.

4t maliye Arda Hakan Öğretir ve Yalçın Gül bu kitapla son seviyeye ulaşabilirsiniz kpss öğrencisinin bir kere de olsa bu kitabı çözmesinde fayda vardır.

2021 Genel Yetenek Genel Kültür Kitap Önerileri

Evveliyat Yayınları başta Ramazan Yetgin Tarih olmak üzere, coğrafya, vatandaşlık, Türkçe, Matematik bu kaynak sizi hedefinize direk, sade ve özgün adımlarla götürecektir.

kpss a kaynak tavsiyesi 2018

2021 Kpss A Lisans Kamu Yönetimi Kitap Önerileri

Kamu yönetimi konu anlatımı Ahmet nohutçu eğer bu dersi önemsiyorsanız bu kitaba çalışmanız da fayda var.

Kamu yönetimi soru bankası Akif özer özgün ve sade sorularla karşımıza çıkıyor, ayrıca bizi deneme derdinden de kurtarıyor, kitabın içinde denemeler de mevcuttur.

Not: Burada yargı kaynaklarını hepsini tek bir çatı altında topladım çünkü; bazı arkadaşlar yargıyı hiç beğenmiyor ve eleştiri yağmuruna tutuyor; bakın ilk bende öyle sandım ama yargı yeni başlayanlar için ve KPSS’ den hiç haberi olmayanlar için ilk başta süper bir kitap hani büyüklerimiz söyler, berberliği başımızda mı belleyeceksin veya araba sürmeyen biri ilk başta arabası Mercedes arabası varsa onunla öğrenmeye çalışmaz; ilk önce daha klasman olarak düşük bir model alır; onunla arabayı öğrenir.

Sonra esas arabasına geçer, bir nebze yargı kaynakları da böyle; eğer ilk başta acemiliğinizi atmak istiyorsanız, yargıyı ilk başta es geçmeyin şahsen 4 yıllık tecrübem bana bunu gösterdi, tabi yine karar sizindir. Bu kitapla ilk başta konu anlatımlarına bakıp ondan sonra diğer kitaplara geçebilirsiniz. Ancak şunu da belirtmeliyim ki 4 yıllık bu KPSS sürecinde en önemli şey zaman kesinlikle konu anlatımı ile vakit kaybetmeyin en fazla 3 ay konu anlatımı çalışın ve ondan sonra bol bol soru çözün konu anlatımı ile uğraşmayın.

Dipnot: Kpss A süreci çok yorucu ve tempolu bir süreç olduğundan dolayı; kesinlikle bıkmadan yorulmadan, ilerlemeniz gereken bir süreçtir. Eğer 2.sınıf veya 3.sınıfta iseniz sizlere önerim Kpss B’yi bitirin ondan sonra Kpss A’ya yönelin, çünkü ikisi bir arada çok yoğunluk oluşturmakta, özellikle de Kpss A neredeyse tüm zamanınızı yemekte, bu yüzden ilk önce Kpss B’yi halledip ondan sonra diğerine başlamakta fayda var.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER