KPSS A GRUBU MESLEKLERİ HAYAT KURTARAN ALTIN TAVSİYELER!

Ana Sayfa Haber Eğitim KPSS A GRUBU MESLEKLERİ HAYAT KURTARAN ALTIN TAVSİYELER!
  Profesör, “bir kelime anlamıyla uyumlu ise ona otolojik, değilse hetereolojik denir,” dedi ve şu örneği verdi: “Dört harfli kelimeleri kısa kabul edersek, “kısa” kelimesinin kendisi de kısa olduğundan bu kelime otolojiktir, “uzun” kelimesinin kendisi uzun olmadığından bu kelime heterolojiktir. Aynı şekilde “üç” üç harfli olmadığından heterolojiktir, “dört” dört harfli olduğundan otolojiktir.” Bir öğrenci söz istedi: “Hocam, heterolojik kelimesinin kendisi heterolojik midir, yoksa otolojik mi?

 

KENDİ KENDİSİNİ ELEMAN OLARAK İÇERMEYEN KÜMELERİN KÜMESİ, KENDİ KENDİSİNİ ELEMAN OLARAK İÇERİR Mİ ?

İlginç değil mi?

Kasabanın birinde bir berber varmış. Bu berber, o köyde kendini traş etmeyen herkesi traş edermiş, kendini traş edenleriyse traş etmezmiş. Soru şu: bu berber, kendini traş eder mi, etmez mi? Kendini traş etmezse, kendini traş etmeyen herkesi traş ettiğinden, kendini traş etmeli. Kendini traş ederse, kendini traş edenleri traş etmediğinden, kendini traş etmemeli.

Theseus’un gemisi aslında kimin gemisi?

Plutark’ın aktardığı Yunan efsanesine göre, Girit’ten muzaffer dönen Theseus’un gemisi Atina’da hatıra olarak uzun süre muhafaza edilir. Zamanla geminin tahtaları çürüdükçe yenileriyle değiştirilir. Öyle ki, bir gün geminin değiştirilmedik hiçbir parçası kalmaz. Bu durumda gemi hala Theseus’un gemisi sayılır mı, yoksa başka bir gemi haline mi gelmiştir?

Selam Arkadaşlar yine ben; işte yeni bir blog yazısı ile  yeniden karşınızdayım ilk yazım olan ”Türkiye’de Okunacak En İyi Bölüm İİBF” ile büyük ses getirdiğini düşündüğüm ve 12 BİN üzerinde okuyucu kitlesine yaklaştığım yazımın bir diğer versiyonu olan blog yazımın ikincisini yazmaya karar verdim.

 

[ilgili_haber id=”1169″][/ilgili_haber]

 

Aslında ilk yazımın yüz binlere ulaşmasını çok isterdim ki herkes faydalansın ama günden güne okuyucu kitlesinin arttığı yazımın inanıyorum ki yüz binlere ulaşması içten bile değil.Gelelim ikinci yazıya;”KPSS A GRUBU MESLEKLERİ HAYAT KURTARAN ALTIN TAVSİYELER!”Bakın aslında bu çok kapsayıcı ve çok genel bir başlık ama içeriği belkide sizin hayatınızı değiştirecek, belki de dönüm noktası olacak,belki de yola hiç çıkmayacaksınız,belkide çıktığınız bu KPSS A grubu yolundan  döneceksiniz,belkide başlayıp başlamamak için kararsız durumunuzda KPSS A  yoluna çıkacaksınız ve bunun türevlerini geliştirebilirsiniz.Şimdi başa dönecek olursanız eğer ilk baştan beli yazılarımı takip eden takipçilerim şunu sorabilir bu neden her seferinde paradoks cümleleri ile başlıyor. Aslında zaten en büyük odak noktası orası KPSS A bildiğiniz paradokstur önemli olan onu iyi bir şekilde kanıksamanız  ve oyunu kuralına göre oynamanızdır.

KPSS-A-GRUBU-MESLEKLERİ-HAYAT-KURTARAN-ALTIN-TAVSİYELER-webhakim-p-1713

KPSS A Grubu aslında çoğu arkadaş için çantada keklik,çoğu için çok zor,kimi için çıkılmaz bir yol,kimi için çıkılabilir ve dahası… aslında bunlar hep herkesin kendi içerisinde kurgulamış olduğu fantazi dünyası.Bakın aşşağıda alt başlık halinde size sunulmuş olan KPPS A için kariyer meslekleri mevcuttur.

Herkesin o kariyer mesleklerle birer hayali var. Bakınız ülkede özellikle meşhur olan bir şey var ki; KAYMAKAMLIK neden sizce bunu büyük harflerle yazdım,bakınız durum şöyle ki ülkemizde kamu yönetimi diye bir bölüm var bu bölüm çok meşhur olmasına rağmen o kadar da diplerde, alın size bir paradoks daha.

Bu bölümü okuyanların yada okumak isteyenlerin hayali; ağzını açan Kaymakamlıkla açıyor kısacası bu bölümü okuyanların %90’ı kaymakamlığı hedeflemektedir.

Tabi ki belirli bir süreye kadar yani daha bölümü kazanmayanlar için kaymakamlık çok yakındır kazandıktan sonra biraz uzaklaşır 1.sınıfta biraz istek üstte çıkabilir ama 2.sınıftan sonra çok absürt bir şekilde düşmeye başlar 3.sınıfta çok daha uzaklaşmıştır ve 4.sınıfta ise resmen diplerdedir.Ne kadar ironik bir şey değilmi.Dahası bunun iktisatı,işletmesi,maliyesi,çekosu,uluslararası ilişkileri ayrıdır.Bu bölümleri isteyip de hedefi kaymakamlık olanlar ayrıdır.

Bakın Kpps A grubunu hedeflemekteyseniz tabiri caizse samanlıkta iğne arıyorsunuz gibi bir şeydir.Bakınız bu bölümü gerçekten isteyerek okuyorsanız ve çok isteklisiniz o kadar isteklisiniz ki ve bilinçlisiniz ve hadi sizi biri yönlendirdi diyelim 1.sınıfta KPSS A GRUBU dershanesine  yazıldınız; okulla birlikte götürmeye çalışıyorsunuz ve diyelim ki 2.snıfta da yazıldınız ve sonra sistemi çözdünüz 3.snıfta kendi kendinize çalışıyorsunuz tabi ki bu arada okul derslerini aksatmıyorsunuz ve geldiniz son sınıfa dananın kuyruğu kopacak ve 4.sınıfta mezun olup KPSS A dan sınava gireceksiniz hani 4 yılda kesintisiz Kpss’ye çalıştınız güveniniz hat safhada ve girdiniz sınava ve 100 tam puan aldınız;her şey tam istediğiniz gibi gidiyor ve herkes gibi artık kurum sınavlarının açılmasını bekliyorsunuz ve 3-4 ayın sonunda bir kurum sınav açar 6 kişilik,gülmeye başlarsınız ama kendinize inanıyorsunuzdur girmek istersiniz başka bir kurum da sınav açar 100 kişilik (ooo)iyi dersiniz ve sonra bir kurum daha sınav açar 2000 kişilik çok daha iştahınızı kabartır ve sonra başvurursunuz tamam dersiniz bu iş oldu sonra açıklanır isminiz yazıyordur peki bitti mi hayır Ankara’ya yazılı sınava gideceksiniz tabi ki her kurumun kendine ait sınavları da mevcuttur biz genel bakıyoruz sonra yazılıya girersiniz alırsınız bir oradan da 90 puan yazılı da çok iyi geçmiştir.Tamam ya bu iş oldu dersiniz tabi ki kurum sınavı açması 3 ay sınavın açıklanması 1 aydır.

KPSS-A-GRUBU-MESLEKLERİ-HAYAT-KURTARAN-ALTIN-TAVSİYELER-webhakim-p-1712

Sonra gelir mülakat 3-4 kişi karşınızda hayatınızı belirleyecektir.Tabi ki sağdan soldan duyumlarınız vardır,nedir bunlar mülakat işi sıkıntılı diye ne yaparsınız dayınıza başvurursunuz dayı dan kastımı anladınız.Sonra birileri derki bakarız,hallederiz,sen olmuş bil,gibi fix cümleler vardır;bir daha umutlanırsınız en sonunda mülakat süreci gelir ve girersiniz tüm kazık sorulara cevabı vermişsinizdir.

En sonunda bu yorucu ve uzun maratondan kurtulmuşsunuzdur ve hedeflediniz şey artık çok yakındır tabi ki bu süreç üzerinden en kötü 4-5 ay geçmiştir diğer sınav gelmiş çatmıştır ama siz eminsiniz tabi ki her şeyi yapmışsınızdır rahatsınız ve en sonunda da mülakat sonuçları açıklanmıştır yavaş yavaş ekrana bakıyorsunuz ”KAZANAMADINIZ” hoppala…nasıl ya noldu ki nerde yanlış yaptım ki sonra başlarsınız itiraz dilekçesi yazmaya falan….derken hayatı sorgulamaya başlarsınız.

En geriye gelmeye başlayacaksınız yani şöyle bu bölümü yazdığınıza fakülteye….1.sınıfı 2.sınıfı 3.sınıfı 4.sınıfı hepsi bir anda gözünüzün önünden geçecektir.Bakınız bunu Türkiye’de yapacak olan zaten çok nadir 1.sınıftan belli Kpps’ye başlayıpta son sınıfa kadar böyle bir süreci devam ettiren zordur ki,baktığınızda bu duruma 4 yıl çalışacaksın onun bile garantisi yoktur.Ülkemizde şöyle bir algı var kamu yönetimini okuyan kaymakam,uluslararası ilişkiler okuyan diplomat,bunları bırakmamız lazım öyle bir dünya yoktur. Bugün yılda 60 tane kaymakam alınmakta ama hayalini kuran milyonlarca insan; biraz gerçekçi bakmamız lazım olaylara bugün maliyeden,iktisattan,kamu dan mezun olan öğrencilerin çoğu asgari ücrete tabi. Bir arkadaşla yapılan diyalog aynen şöyle iktisat son sınıf öğrencisi sorduk ikstisattan bir beklentin var mı ”hayır dahası 2.sınıfta olayın farkına vardım bırakacaktım ama bırakamadım da bari okulu bitireyim dedim” diyor.Peki ne yapacaksın AÖF’ten 2 yıllık bir fakülteye yazıldım oradan bir şeyler çıkarsa diyor.

Bakınız, ülkenin genel durumu bu. Eğer hali hazırda okuyarsanız lütfen yetinmeyin her zaman azimli olun ve ne istediğinizi bilin okumak için okumayın ve daima araştırın 4 yılınızı gidip heba etmeyin özel şirketleri araştırın ne istediklerine odaklarının ingilizce olur,almanca olur,arapça olur,rusça olur,4 yıl gidip öylesine bir bölüm okuyup boşa mezun olacağınıza araştırın insanlar neyi istiyorlar arz nedir talep nedir bunları araştırın ve hedefi 12’den vurun.

kpss-a-grubu-hayat-kurtaran-tavsiyeler-webhakim-p-1710

 

Gözden bir şey kaçırmayın. Bakınız illaki ben KPSS A grubuna çalışacağım da diyorsanız elimizde İsmail Ercan’ın icra iflas, ceza ve ceza muhakemesi hukuku; Tahsin Zapata’nın ise borçlar ve medeni hukuku vardır,tabi ki iktisat,maliye,muhasebe ve Gy-Gk kamu yönetimi gibi derslerin kısa özet notları mevcuttur.Şunu belirtmeliyim ki bu yol zorlu bir yol ve çok emek isteyen bir yol,yola bilerek ve isteyerek çıkmak çok önemlidir.Lütfen zamanınızı boşa harcamayın eğer üniversite okuyorsanız boşa geçireceğiniz kaybedeceğiniz tek bir dakikanız bile yoktur.

Şunu Unutmayın!

Bir bölümü okumak için okumayın, hedefleriniz olsun, asla yetinmeyin, araştırın, okulunuzun bütün imkanlarından yararlanın.

Elden gelen öğün olmaz oda vakti zamanında bulunmaz!

Tırnağınız varsa başınızı kaşıyın!

Sağdan soldan, arkadaştan , eşten dosttan  bir şey beklemeyin sadece tevekkül edin ve ne gerekiyorsa yapın…

KPSS A grubu zor bir süreç eğer denemek istiyorsanız belirli bir programınız olsun ve asla dershaneden veya başka kişilerden yardım beklemeyin ellerinde sihirli değnek yoktur,gerçek şu ki dershaneler ticaret mantığı ile ilerliyor asla onlara aldırış etmeyin,ve en önemlisi hedefinizi net bir şekilde belirleyin,hangi kuruma girmek istiyorsanız ona yoğunlaşın eğer diyelim bir kuruma gireceksiniz orada genel yetenek-genel kültür %20 etkiliyor,maliye  %10 etkiliyor,iktisat %10 etkiliyor,hukuk %50 etkiliyor,muhasebe %10 etkiliyor şunu asla yapmayın muhasebe %10 etkiliyormuş diye onu kafadan silmeyin çünkü mantık şöyle işliyor bütün derslerden en az 10-12 soru kolay ile orta arası soruyorlar basit de soruyorlar yani kalkıp da bu ders az puan getiriyor diye bakmamazlık yapmayın.İllaki Kpss olacak diye de olaya bakmayın sürekli farklı alternatifleriniz olsun.Bu arada B planınız olması A planınızı etkileyecektir.Öyle bir denge kurmalısınız ki ilerde sorun yaşamayın.

Aşşağıda bulunanlar kariyer meslekleridir ama çok zor yollardan geçmek gerekiyor.İlla ki ben KPSS A’ya çalışacağım diyenler içinde sitemize ilerleyen zamanlarda Hukuk,Maliye,İktisat özel el yazısı ile yazılmış notlar yüklenecektir.Ayrıca mükemmel bir yazı ile yeniden karşınızda olacağım Takipte kalın 🙂

AB Uzman Yardımcılığı:

Adalet Bakanlığı

Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri Stajyer Kontrolörlüğü

İdari Yargı Hakimliği

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

Aile ve Sosyal Politikalar Uzman Yardımcılığı

Aile ve Sosyal Politikalar Denetçi Yardımcılığı

Başbakanlık

Basın Yayın Enformasyon Uzman Yardımcılığı

Başbakanlık Uzman Yardımcılığı

Başbakanlık Müfettiş Yardımcılığı

BDDK

Bankacılık Uzman Yardımcılığı

Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı

BDDK Uzman Yardımcılığı

Diyanet İşleri Başkanlığı

Diyanet İşleri Başkanlığı Müfettiş Yardımcılığı

Diyanet İşleri Başkanlığı Uzman Yardımcılığı

Din İşleri Yüksek Kurulu Uzman Yardımcılığı

Hazine Müsteşarlığı

Hazine Uzman Yardımcılığı

Stajyer Hazine Kontrolörlüğü

Sigorta Denetleme Uzman Yardımcılığı

Sigorta Denetleme Aktüer Yardımcılığı

Merkezi Finans ve İhale Birimi Uzmanlığı

TMSF

TMSF Denetçi Yardımcılığı

TMSF Fon Uzman Yardımcılığı

Vakıflar Genel Müdürlüğü

Vakıflar Müfettiş Yardımcılığı

Vakıf Uzman Yardımcılığı

Diğer

Afet ve Acil Durum Yönetimi Uzman Yardımcılığı

İnsan Hakları Kurumu Uzman Yardımcılığı

MGK Uzman Yardımcılığı

SPK Uzman Yardımcılığı

TİKA Uzman Yardımcılığı

Türk Akreditasyon Kurumu Akreditasyon Uzman Yardımcılığı

Türkiye Atom Enerjisi Kurumu Uzman Yardımcılığı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman Yardımcılığı

Belediyeler

Belediye Müfettiş Yardımcılığı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Uzman Yardımcılığı

TÜBİTAK Uzman Yardımcılığı

KOSGEB

KOSGEB Kobi Uzman Yardımcılığı

KOSGEB Müfettiş Yardımcılığı

TPE

Patent Uzman Yardımcılığı

Marka Uzman Yardımcılığı

TSE

TSE Uzman Yardımcılığı

TSE Denetçi Yardımcılığı

BTK

BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı

BTK Teknik Uzman Yardımcılığı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

Çevre ve Şehircilik Uzman Yardımcılığı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

İş Müfettiş Yardımcılığı

Devlet Personel Uzman Yardımcılığı (DPB)

İŞKUR İstihdam Uzman Yardımcılığı (İŞKUR)

SGK

SGK Müfettiş Yardımcılığı

Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı

SGK Uzman Yardımcılığı

Dış İşleri Bakanlığı

Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu

Aday Meslek Memurluğu

Dışişleri Uzman Yardımcılığı

Ekonomi Bakanlığı

Ekonomi Bakanlığı Ürün Denetmen Yardımcılığı

Dış Ticaret Uzman Yardımcılığı

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı

Enerji Uzman Yardımcılığı

EPDK Uzman Yardımcılığı

MTA Müfettiş Yardımcılığı

TEİAŞ Müfettiş Yardımcılığı

Gençlik ve Spor Bakanlığı

Gençlik ve Spor Uzman Yardımcılığı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı

Spor Hizmetleri Uzman Yardımcılığı

Kredi ve Yurt Hizmetleri Uzman Yardımcılığı (KYK)

KYK Müfettiş Yardımcılığı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı

Et ve Süt Kurumu Müfettiş Yardımcılığı

Tarım Kredi Kooperatifleri Müfettiş Yardımcılığı

Toprak Mahsulleri Ofisi Müfettiş Yardımcılığı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcılığı

Gümrük ve Ticaret Denetmen Yardımcılığı

Gümrük ve Ticaret Müfettiş Yardımcılığı

Rekabet Uzman Yardımcılığı (Rekabet Kurumu)

İçişleri Bakanlığı

Dernekler Denetçi Yardımcılığı

Göç Uzman Yardımcılığı

İçişleri Uzman Yardımcılığı

İl Göç Uzman Yardımcılığı

İl Planlama Uzman Yardımcılığı

Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı Uzman Yardımcılığı

Kaymakam Adaylığı

Mahalli İdareler Stajyer Kontrolörlüğü

İller Bankası

İller Bankası Teknik Uzman Yardımcılığı

İller Bankası Müfettiş Yardımcılığı

Kalkınma Bakanlığı

Kalkınma Bakanlığı Planlama Uzman Yardımcılığı

Kültür ve Turizm Bakanlığı

Kültür ve Turizm Uzman Yardımcılığı

Kültür ve Turizm Müfettiş Yardımcılığı

Stajyer Kontrolörlük

Yazma Eser Uzman Yardımcılığı

Maliye Bakanlığı

Defterdarlık Uzman Yardımcılığı

Mali Hizmetleri Uzman Yardımcılığı

Maliye Uzman Yardımcılığı

Vergi Müfettiş Yardımcılığı

Devlet Gelir Uzman Yardımcılığı (GİB)

Gelir Uzman Yardımcılığı (GİB)

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Uzman Yardımcılığı (KGK)

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcılığı (ÖİB)

Kamu İhale Uzman Yardımcılığı (KİK)

Merkez Bankası

Uzman Yardımcılığı

Araştırmacı

Milli Eğitim Bakanlığı

Milli Eğitim Uzman Yardımcılığı

Milli Eğitim Denetçi Yardımcılığı

Milli Savunma Bakanlığı

Savunma Sanayi Uzman Yardımcılığı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı

Orman ve Su İşleri Uzman Yardımcılığı

Orman Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı

DSİ Müfettiş Yardımcılığı

Sağlık Bakanlığı

Sağlık Bakanlığı Denetçi Yardımcılığı

Sayıştay Başkanlığı

Sayıştay Denetçi Yardımcılığı

TBMM

Kamu Denetçiliği Uzman Yardımcılığı

RTÜK Uzman Yardımcılığı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı

Denizcilik Uzman Yardımcılığı

Havacılık Ve Uzay Teknolojileri Uzman Yardımcılığı

Stajyer Hava Trafik Kontrolörlüğü

TCDD Müfettiş Yardımcılığı

Ulaştırma Ve Haberleşme Uzman Yardımcılığı

Diğer KPSS A Grubu Meslekleri

Kamu Bankaları Müfettiş Yardımcılığı, Uzman Yardımcılığı

ÖSYM Uzman Yardımcılığı

Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcılığı

Şeker Kurumu Uzman Yardımcılığı

TÜİK Uzman Yardımcılığı

YÖK Uzman Yardımcılığı

İlerleyen zamanlarda bütün derslerin kısa özet notları paylaşılacaktır

           HUKUK
– Anayasa Hukuku
– İdare Hukuku ve İdari Yargı
– Ceza Hukuku
– Medeni Hukuk
– Borçlar Hukuku
– Ticaret Hukuku
– İcra ve İflas Hukuku
 
            İKTİSAT
-İktisadi Doktrinler Tarihi
-Mikro İktisat
-Makro İktisat
-Para-Banka-Kredi
-Uluslararası İktisat
-Kalkınma-Büyüme
-Türkiye Ekonomisi
 
         MALİYE
– Maliye Teorisi
– Kamu Gelirleri
– Kamu Giderleri
– Kamu Borçları
– Bütçe
– Vergi Hukuku
– Maliye Politikası
Bu derslerin kısa özet notları sitemize yüklenecektir.
 
*Muhasebe
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler
*Ekonometri
*İstatistik
*Kamu Yönetimi
*Uluslararası İlişkiler
 Kpss A Grubu Meslekleri ile detaylı bilgileri için forum.webhakim.com/topic/89/kpss-a-grubu-meslekleri takip edebilirsiniz.

Ödemeyi kim yapacak?

Yunanlı ünlü avukat Protogras, verdiği özel dersin ücreti ile ilgili olarak öğrencisiyle bir anlaşma yapar. Bu anlaşmaya göre öğrencisi aldığı ilk davayı kazanırsa bu ücreti avukata ödeyecek, kazanamazsa ödemeyecektir. Dersin bitiminden hemen sonra herhangi bir dava almayan öğrenciden ses seda çıkmaz. Sabrını yitiren avukat, bir dava açarak bu ücreti öğrencisinden talep eder. Yeni avukat olan öğrenci bu ilk davasında kendini savunmayı üstlenir. Bu davayı öğrenci kazanırsa ilk davasını kazanmış olacağı için davayı kaybeden hocasına parayı ödemek zorunda kalacaktır. Tersine davayı kaybederse bu kez de davayı kaybettiği için hocasına yine ödeme yapmak zorunda kalacaktır.

Fizikçiler çıldırdı mı ne?

‘Karşı konulamaz bir kuvvet, kımıldatılamaz bir kütle ile karşı karşıya geldiğinde ne olur? Bu bir paradoks. Çünkü kuvvet galip gelirse, o karşı konulamazlığını korurken, kütle kımıldatılamaz olmaktan çıkar. Aksi halde, kütle kımıldatılamazlığını korurken, kuvvet karşı konulamaz niteliğini yitirir. Aslında böyle birer kuvvet ve kütlenin var olması, kuramsal olarak mümkündür. Ne diyor bu fizikçiler?

Hayatın kendisi bir paradokstur. Yine bir paradokslu yazıda buluşuncaya dek kendinize iyi bakın…

Eğer yazıyı beğendiyseniz 1 dakikanızı ayırıp yorum yaparsanız şimdiden teşekkürler 🙂

Not:Eğer notları da özel olarak isterseniz iletişimden mesaj atarsanız size dönüş sağlanacaktır.

15
Kimler Neler Demiş?

avatar
8 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Mustafa İyitütüncükübraBeyzanurSalih ÇalıkHarun Recent comment authors
  Takip et  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
EMRE
Ziyaretçi
EMRE

Yazınızı çok beğendim ve faydalı buldum gerçekten doğru söylemişsiniz bende 4. sınıf maliye öğrencisiyim bu sene çalışmam oldu asıl hedefim 2018 için umarım bizlere de güzel bireylere yerleşmek nasip olur.

E.K
Ziyaretçi
E.K

hocam kolay gelsin notları nereye atacaksınız

Bilal
Ziyaretçi
Bilal

Merhaba kpss a notlarını ne zaman paylaşacaksınız ?
Merakla bekliyorum.

Merve
Ziyaretçi
Merve

Merhaba. Keşke sizi daha önce keşfetseydim.Bu yararlı bilgiler için çok teşekkürler. Ben Kamuyçnetimi son sınıf öğrencisiyim. Kpss 2018’e kendi imkanlarımla hazırlanıyorum ve kendime inanıyorum.Fakat bir çok endişem var ve size danışmak istedim.Öncelikle size sorum;süreyi yetiştirebilir miyim? Gy-gk’ü kasımın 19una kadar bitirmeyi plandım.Ardından kendimi alana odaklayacağım.6 bana yeter mi?Ne önerirsiniz?şimdiden teşekkürler.

Harun
Ziyaretçi
Harun

Selâm aleykum. Öncelikle yazı çok hoşuma gitti gerçekleri anlatan bir yazı olmuş emeğinize sağlık. Hocam ben maliye son sınıf öğrencisiyim üniversiteden sıfır bir bilgi birikimiyle çıkıyor gibiyim. Yani temelim yok gibi sayabiliriz. Bahsi geçen notlariniza nasıl ulaşabilirim. Saygılarımla.

Salih Çalık
Ziyaretçi
Salih Çalık

Güzel ve faydalı bir yazı olmuş

Beyzanur
Ziyaretçi
Beyzanur

Merhaba ben çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümü 2. Sınıf öğrencisiyim , sizden ricam nasıl bir yol izlemeliyim olabileceğim meslekler neler ne yapmalıyım tavsiyeleriniz neler? Teşekkür ederkm

kübra
Ziyaretçi
kübra

şu an maliye ikinci sınıf öğrencisi olarak bu yazıyı okuyorum. yazınızı okuduktan sonra hiçbir şeyin zor olmadığını daha iyi anladım çok teşekkürler. kendime göre bir yol çizmenin vakti geldiğini bir kez daha hatırlattınız .