Salgın sonrasında vatandaşlara çeşitli destek paketleri geliyor, belki de bunlardan en önemlisi eğer gelirse kredi sicil affı yasası olacak. Bilindiği üzere bankaların kara listesinde olan vatandaşların kötü sicili ortadan kalkacak ve tekrar kredi çekebilecek. Peki, Kredi Sicil Affı çıktı mı? Kredi Sicil Affı şartları neler? AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş’tan bugün son dakika kredi sicil affı açıklaması geldi. Detaylarına bakalım.

Diğer yandan ise vatandaşlar, kara listede bulunanlar kredi kartı alabilir mi, kara listeden nasıl çıkılır diye araştırma yapmaktadır. Yani, kara listede bulunan vatandaşlar, tekrar kredi çekebilecekler.

Vatandaşlar yasa yürürlüğe girdikten sonraki 6 ay içinde yapılandırması gerekmektedir.

Kredi Sicil Affi cikti mi

Kredi Sicil Affı Kanunu’ndan yararlanmak isteyen vatandaşlar yasa yürürlüğe girdikten sonraki 6 ay içinde kişinin tüm kredi borçlarını yapılandırması gerekiyor.

Kredi yapılandırması Kredi Sicil Affı yasasının çıkmasını bekleyen vatandaşlar, kara listeden çıkmak için çözüm bekliyor. Bu arada borçlarını yapılandırmak için Kredi Sicil Affı çıktı mı diye araştıran vatandaşlar Kredi Sicil Affı Yasası ne zaman çıkacak araştırması yapıyor, detaylarına bakalım.

KREDİ SİCİL AFFI Son Dakika Açıklaması

Kredi Sicil Affi sartlari neler

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş’tan bugün son dakika kredi sicil affı açıklaması geldi. Dahası AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, “Vergi ve SGK borçlarının yapılandırılması ile ilgili bir çalışmamız var. Tamamlanınca Plan ve Bütçe Komisyonu’na sunacağız. Sicil affı çalışmamız yok” ifadelerini kullandı.

Kredi Sicil Affı Ne Demek?

Kredi Sicil Affi ne demek

Kredi Sicil Affı ne demek diye neredeyse yüz binlerce vatandaş kapsamlı bir araştırma içerisinde girmektedir. Yani kısacası yasayla birlikte bankaların kara listesinde olan kişilerin tekrar kredi çekebileceğini anlamına geliyor.

Diğer yandan ise vatandaşlar rahat bir nefes alacak. Ayrıca bozuk sicillerini düzeltebilecek. Son olarak ise kişinin aynı bankadan çektiği yapılandırma kredisiyle borçlarının kapatması ve son çektiği krediyi düzenli bir şekilde ödemesi beklenir.

Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkar?

Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkar

Salgın sebebiyle pek çok vatandaş bankaya olan borçlarını ödeyemiyor. Dahası bankadan çektiği kredileri ödeyemiyor ve buda kara listeye düşmelerine sebep oluyor. Bu yüzdende Kredi Sicil Affı Yasası ne zaman çıkar araştırıyor.

Bilindiği üzere yasa teklifi 2020 yılının mart ayında gündeme gelmişti. Dahası meclisin gündeminde dahi konuşulmuştu. Diğer yandan ise Kredi Sicil Affı’nın ne zaman çıkacağına dair henüz net bir cevap gelmemişti.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER