Kurban Bayramı 2020 itibari ile 30 Temmuz arife gününe denk geliyor. Kurban Bayramı 31 Temmuz Cuma günü başlayıp 3 Ağustos Pazartesi günü sona erecek.

Bu yıl bilindiği üzere salgından dolayı pek çok değişiklik oldu ve ramazan bayramında sokağa çıkma yasağı kısıtlaması uygulanmıştı. Bu bayramda nelere olacak haberimizi detaylarında bakalım. Ayrıca bazı akıllarda kalan soruları da giderelim. Örneğin; 2020 Kurban Bayramı hangi güne denk geliyor? Kurban Bayramı hangi gün? Kurban Bayramı tatili kaç gün? Kurban Bayramı tatili ne zaman? Kurban Bayramı ne zaman? gibi soruların cevaplarına yakından bakalım.

2020 KURBAN BAYRAMI

Takvimde bakıldığından Kurban Bayramı arefesi 30 Temmuz 2020 olarak karşımıza geliyor. Kurban Bayramı 31 Temmuz Cuma günü başlayıp, 3 Ağustos Pazartesi günü itibari ile sona erecek.

30 Temmuz>> Kurban Bayramı Arefesi

31 Temmuz>> Kurban Bayramının ilk günü

3 Ağustos>> Kurban Bayramının son günü

KURBAN BAYRAMI Tatili Kaç Gün?

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacağına dair henüz bir resmi açıklama yapılmadı.  Yapıldığı andan itibaren webhakim.com olarak sizlere hemen bilgileri aktaracağımıza emin olabilirsiniz.

KURBAN BAYRAMI Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

Resmi Gazete’de yayımlanan 2020 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ yürürlüğe girdi. Bu karara göre, kurban satış yerleri İstanbul ilinde bayramdan 15 gün, diğer illerde ise 1 ay önce hazır hale getirilecektir. Bu tarihten önce kurbanlık hayvan girişine izin verilmeyecek.

Diğer yandan Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu’nda Kurban Bayramı’nda kısıtlılık ile ilgili herhangi bir düzenleme olmadığını kaydederek, şunları belirtti: ”Zannediyorum 1 aydan fazla bir zaman dilimi var. Önümüzdeki haftalardaki vakaların seyri, salgının seyri bu anlamda belirleyici olacak. Bilim Kurulu’nda gündeme gelmediği için net bir şey söylemem doğru olmaz. Kurban Bayramı’nda kısıtlılık olabileceğini şimdiden söylemem zor fakat kısıtlılığın Ramazan Bayramı’ndaki gibi olmayacağı kanaatindeyim. Bilim Kurulu’nun gündemine gelir. Kararı verecek olan Bakanlar Kurulu ve Cumhurbaşkanımızın bu noktadaki iradesi”sözleri ile açıklık getirdi.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!