Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı gelecek mi gelmeyecek mi sorusu vatandaşların aklından çıkmıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika açıklaması geldi. Cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Kurban Bayramı günü sokağa çıkma yasağına dair yasağın uygulanıp uygulanmayacağına dair açıklamalarda bulundu: “Şu anda gündemimizde sokağa çıkma kısıtlaması yok. Ama bilim kurulu değerlendirecektir.” ifadelerinde bulundu.

Kurban Bayramında Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

Kurban Bayraminda Sokaga Cikma Yasagi Var Mi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Korona virüsü ”Covid-19”önlemlerine ilişkin ”Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıp uygulanmayacağı” yolundaki bir soruyu Erdoğan şöyle cevapladı: ”Kurban Bayramı’nın özellikleri çok çok farklı. O gün kurbanlar kesilecek. Bunun yanında herkes özellikle de birbirini ziyaret edecek. Ama şu an için gündemimizde böyle bir durum yok.” açıklamalarında bulundu.

Diğer yandan ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ”Özellikle önümüzdeki haftalarda salgının seyrine göre netleşmiş olur. Ülke genelinde sokağa çıkma yasağı gündeme gelmedi. Bir takım tedbirlerin olabileceği. İl bazında kısıtlamalar söz konusu olabilir.” açıklamalarında bulundu.

Ayrıca bu yıl 31 Temmuz gününe denk gelen Kurban Bayramı önlemleri ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ”Kurban Bayramı’na doğru illerdeki vaka seyrine göre il bazında birtakım kısıtlamalar olabilir.” dedi.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER